Kripto Para Dünyasında LTC Yükseliyor: Nedenleri ve Fiyat Tahminleri

Bitcoin Haber

19 Eylül Salı günü kripto para birimleri için yükseliş eğilimi devam ederken, BTC‘nin 27.800 dolar üzerinde kapanış yapamamasına rağmen, altcoinlerin büyük bölümünde toparlanmalar oldu. 2023, altcoinlerin yeni tarihi dip seviyelerini bulduğu bir yıl oldu. LTC fiyatı da kısa süre önce 50 dolar seviyesine düşerek yıllık dip seviyesini aşağı çekti.

Fiyatın 70 doları aşabileceği düşüncesi ve BTC’nin 27.400 doları aşması sonucu LTC fiyatında da yükseliş gözlendi. Bu durum, LTC fiyatının 68,5 dolar bölgesine yükselmesine sebep oldu. Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tarafından yarın açıklanacak olan faiz kararının piyasalar üzerinde etkili olması bekleniyor.

Litecoin‘in 19 Eylül’deki piyasa kazançları, geçen hafta başlayan toparlanma eğiliminin bir parçası oldu. Özellikle Aralık 2018’den bu yana Litecoin’in düşüş eğilimlerini sınırlayan uzun vadeli yükseliş trend çizgisi desteği yakınında alımların arttığı görüldü.

Teknik açıdan bakıldığında, yükselen trend çizgisinden gelen fiyat sıçramasının direnç bölgesine bir toparlanma oluşturabileceği düşünülüyor. Bu durum, kritik 80 dolar bölgesinin ve üzerinin ziyaret edilebileceği anlamına geliyor. Mart 2023 ve Haziran 2023’te destek görevi üstlenen 78-80 dolar bölgesi, Ocak ayında güçlü bir direnç olarak karşımıza çıkmıştı.

BTC’nin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 27.400 dolardan dönmüş ve yeni bir yükseliş için güç toplamaktaydı. Altcoinlerin çoğu BTC’nin yükselişine büyük bir ralliyle cevap vermedi. Ancak, yükselişe inanmayanların sayısı bu kadar fazla olduğu bir dönemde, BTC’nin beklenmedik bir sürpriz yaparak haftalıkta 5-8 bin dolarlık bir ralli yapması mümkün görünüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Polygon (MATIC) ve Base Rekabetinde Son Durum: Kim Önde?

Sonraki Haber

Binance Coin’de (BNB) Fiyat Dalgalanmaları ve Kritik Seviyeler

İlgili Haberler