Litecoin Fiyat Konsolidasyonunu Aşarak 60 Doların Üzerine Çıkmayı Hedefliyor

Bitcoin Haber

Litecoin (LTC), analiz yapan uzmanlara göre, devam eden fiyat konsolidasyonunu 60 doların üzerine çıkarabilecek. Ağustos 2022’deki hareketlilik ile 50,5 – 63 dolar aralığında bir fiyat aralığı oluştu. Son haftalık mum çubuğu 63 dolar üzerinde kapandı ve boğaların bu seviyeyi savunmaya istekli olduğunu gösterdi. 68 dolar yakınında bir H12 düşüş emri bloğu ve 65 dolarda 50-EMA üstel hareketli ortalama anlık dinamik direnç seviyesi bulunuyor.

Ağustos ortasındaki uzatılmış fiyat düşüşünden bu yana, LTC boğaları Ağustos 2022’nin en yüksek seviyesi olan 63 doları savundu. Ancak, 70 doların üzerine çıkmakta başarısız oldular. H12’deki düşüş yönlü OB ve 50-EMA, boğaların hedeflerine ulaşmasını zorlaştırabilir. Dolayısıyla, LTC önümüzdeki birkaç saat veya gün içerisinde konsolidasyonunu 63 doların üzerine çıkarabilir.

Rakamlara bakıldığında, H4 RSI Eylül başında 50 seviyesinin üzerine çıkmadı, bu da alım baskısının zayıf olduğunu gösteriyor. CMF verileri ise, LTC piyasalarına önemli sermaye girişlerinin olduğunu gösteriyor. Binance borsasının spot piyasasında 66 ve 70 dolar seviyelerinde önemli satış limiti emirleri bulunuyor.

LTC’nin karşılaştığı engeller arasında H4 50-EMA ile H12 düşüş OB’si ve son zamanların en yüksek seviyesi olan 70 dolar bulunuyor. LTC’nin bu engelleri aşması zor olabilir. Ancak, 60, 55 ve 50 dolar seviyelerinde önemli satın alma limiti emirleri bulunuyor. LTC bu seviyelere düşerse, bir toparlanma yaşanabilir. Aynı zamanda, BTC’nin 25 bin doların üzerinde konsolidasyonuna devam etmesi, LTC’nin 60 doların üzerine çıkması için bir fırsat olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD SEC’nin Tutumu ve Kripto Para Yatırımlarının Geleceği: Spot Bitcoin ETF Onayı Beklentisi

Sonraki Haber

FTX İflasında Son Durum: 10 Milyon Dolarlık Kripto Para Çıkışı Endişe Yarattı

İlgili Haberler