Kripto Para Borsası Huobi, Adını HTX Olarak Değiştiriyor

Bitcoin Haber

Kripto para borsası Huobi, radikal bir karar alarak adını HTX olarak değiştirdi. Bu bilgiyi Çinli Blockchain ve kripto para gazetecisi Wu Blockchain duyurdu. Yeniden markalaşma sürecine giren Huobi, spotta en büyük 11. kripto para borsası olma özelliğini taşıyor.

Huobi’nin İngilizce dilindeki resmi X hesabının adının HTX olarak değiştirildiği ve yeniden markalaşma duyurusunun Justin Sun tarafından Singapur’da yapılacağı belirtildi. Bu adımın Huobi’nin uluslararası büyüme planlarına katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Huobi, 2020 yılında kurucusu Li Lin’in tutuklanması sonrası çoğunluk hisselerini Hong Kong merkezli About Capital Management’ın fon şirketi M&A’ya satmıştı. Bu satış sonrasında borsanın uluslararası büyüme planları çerçevesinde yeterli sermayeye ulaştığı dile getirildi.

Satışın ardından çeşitli söylentiler ortaya atıldı. Satışın 3 milyar dolar gibi bir rakama gerçekleştiği iddia edildi. Bu iddialar arasında kripto para borsasının asıl alıcılarının TRON ekosisteminin kurucusu Justin Sun ve iflas eden FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried olduğu da yer aldı.

Ancak Sun, bu iddiaları yalanlayarak kendisinin sadece Huobi’nin danışmanı olduğunu ifade etti. Huobi’den de bir doğrulama gelerek Sun’un kripto para borsasının danışma kurulu üyesi olduğu resmen açıklandı. FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried da satın alma anlaşmasının bir parçası olmadığını belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Türbülansı ve Tradecurve Markets (TCRV) Ön Satışı 

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı 2015 Yılına Benzeyebilir: Büyük Düşüş Uyarısı

İlgili Haberler