SmartCash Coin Nedir?

SmartCash SMART Nedir

Merhaba sevgili okurlar. SmartCash projesinin Temel Analiz’i ile karşınızdayım. Bu yazımız ile “SmartCash Projesi Nedir? Nasıl Çalışır?” sorularına cevap bulmaya çalışacağız.

SmartCash (SMART) Nedir?

SmartCash; merkezi olmayan bir yönetim sistemine sahip, uygulanabilir, hızlı, kullanıcı dostu ve topluluk odaklı bir kripto para birimi oluşturma arzusundan doğan bir projedir.

SmartCash, Bitcoin’in 14 kodunu kullanan ama kendi blockchain’ine sahip bir projedir. Lansman tarihi 11 Temmuz 2017.

SmartCash ICO yapmamış ve gizli yatırımcılardan da herhangi bir para toplamamış. SmartCash, yalnızca blok ödülleri kullanılarak kendi kendini finanse eden bir sistem oluşturmuş.

SMART Coin Nedir?

Bitcoin gibi erken dönem kripto para birimleri, sadece madencileri ödüllendirirken projenin sürdürülmesinde, geliştirilmesinde ve tanıtımında aktif rol oynayan diğer aktörleri ihmal etmişler.

SmartCash; projeler, geliştirme, sosyal yardım, kalite güvencesi, web geliştirme, destek ve node’lar dahil olmak üzere küresel kripto para ağlarının başarısı için önemli olan ek alanlar için blok ödüllerini önceliklendiriyor.

Ekip SmartCash topluluğunu büyütmek için -üstte de belirttiğim gibi- blok ödüllerini agresif bir şekilde önceliklendirerek, işe geliştiriciler alarak, ticari işletmeler tarafından benimsenmeyi gerçekleştirerek ve çeşitli pazarlama yöntemlerini kullanarak hızla büyüyen kripto para ekosistemini oluşturmayı amaçlıyorlar.

Özellikleri

  • Proof of Work tabanlı yöntemler kullanılıyor ve yeni bloklar Keccak algoritması kullanılarak çıkarılıyor.
  • Ortalama blok süresi 55 saniye ve maksimum arz 5 milyar SMART.
  • Mevcut blok boyutu 4 MB ve gerektiğinde ölçeklendirme için Adaptive Blocks sistemi kullanılacak.

SMARTHIVE

SmartCash’i tüm dünyada kullanılan bir kripto para olarak yaygınlaştırma ve projenin gelişimi için topluluğun üyelerini teşvik eden kendi kendini finanse etme mekanizması.

SMARTREWARDS

SmartRewards bir fiyat sabitleme mekanizmasıdır ve uzun vadede HODL’ı teşvik etmenin bir yoludur.

INSTANTPAY

Kaliteli bir tüccar deneyimi sağlamak için anında işlemlere (transaction) sahip olmak şarttır, bu nedenle InstantPay oluşturulmuş.

Şu anda, blok ödüllerinin % 70’i topluluk gelişimini finanse etmek için tahsis edilmiş:

SmartHive Proje Önerileri’ne %46), Hive Team’e % 24.

Blok ödülünün geri kalan %30’u; madencilik (%5), SmartRewards (%15) ve SmartNodes (%10) için ayrılmış.

SmartCard

Banka ve kredi kartı ödemeleri, günlük işlemlerin hepsinin olmasa da çoğunu gerçekleştirebilmesi için baskın bir yol haline geldi. Kart ödemelerinin benimsenmesi küçük işletmeler için giderek daha da kolaylaştı ve şimdi akıllı telefonla çalışan hızlı ve uygun fiyatlı çözümler yaygın bir şekilde benimseniyor.

SmartCard; uzun ödeme süreleri, ters ibrazlar ve yüksek ücretler gibi geleneksel ödeme sistemlerinin karşılaştığı birçok sorunu çözmek için oluşturulmuş.

SmartCard, dijital ödeme kartı modelini geliştirmeyi amaçlayan blockchain tabanlı bir çözümdür.

Projenin ana hedefleri, kriptopara işlemlerini kolaylaştırmak ve bunları gerçek hayattaki ödeme senaryolarında kullanım için pratik hâle getirebilmek. Aynı zamanda, komisyon ücretlerini ve onaylanma süresini de önemli ölçüde azaltmayı amaçlıyorlar.

SmartBand

SmartBand; Stratum, ATAR ve SmartCash arasında gerçekleştirilen bir ortaklık.

ATAR projesi bir bileklik geliştirmiş. Bu bileklik üzerinden Brezilya’daki insanlar 2.5 milyondan fazla tüccara -NFC teknolojisini kullanarak- fiat para yatırıp günlük ihtiyaçları için ödeme gerçekleştirebiliyor.

Proje hakkında daha fazla detay için lütfen Whitepaper‘a göz atınız.

Ekibi görmek için tıklayınız.

Ayrıntılı roadmap burada.

Twitter’a giriş tarihleri Mart 2017. Takipçi sayıları 13.600. Güzel fakat topluluk merkezli oluşlarına çok vurgu yaptıkları için bu sayının daha çok olmasını beklerdim.

Facebook’ta 8380.

Telegram’da ise sadece 2400.

SmartCash Coin Nasıl Satın Alınır?

Borsalarda SMART kısaltmasıyla işlem gören SmartCash Coin’e Türkçe dil desteği ve düşük komisyon oranları ile adından sıkça söz ettiren dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsası Binance üzerinden ulaşabilirsiniz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FED Başkanı: “Koronavirüs ABD Ekonomisi İçin Risk Oluşturuyor”

Sonraki Haber

Tüm Piyasalar Düşüyor, Para Nereye Gidiyor?

İlgili Haberler