Dünya Genelinde Sadece 22 Kripto Milyarderi Bulunuyor

Bitcoin Haber

Londra merkezli danışmanlık firması Henley & Partners’ın yayınladığı Crypto Wealth Report’a göre, dünya genelinde sadece 22 kişi en az 1 milyar dolar değerinde kripto yatırımına sahip. Bu kişilerin sadece altısı Bitcoin‘de yatırımlarını tutuyor. Aynı rapora göre, 88.200 milyoner kripto varlıklarına sahip. Bunlardan 40.500’ü Bitcoin’de yatırımlarını tutuyor. 182 kişinin ise 100 milyon dolardan fazla kripto paraya sahip olduğu belirlendi.

Barry Silbert, Cameron ve Tyler Winklevoss, Changpeng Zhao, Brian Armstrong, Chris Larsen ve Michael Saylor gibi isimler en zengin kripto yatırımcıları arasında yer alıyor. Dünya genelinde toplam 425 milyon kişi bir çeşit kripto varlığına sahip.

Raporda ayrıca bir Kripto Benimseme Endeksi de yer aldı. Bu endeks, en iyi kripto dostu ülkeleri listelemek için halkın benimsemesi, altyapının benimsenmesi, düzenleyici ortam, vergi düzenlemeleri vb. dahil olmak üzere çok çeşitli faktörleri dikkate aldı. Singapur, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Endekse liderlik eden ilk üç ülke olarak ortaya çıktı.

Singapur ve BAE hem vergi kolaylığı hem de halkın benimsemesi açısından listenin başında yer alıyor. Ancak düzenleyici ortam söz konusu olduğunda, Singapur ve İsviçre listenin başında yer alırken, BAE çok geride kalıyor. Henley & Partners CEO’su Juerg Steffen, son aylarda kripto milyonerlerinden gelen kripto dostu ülkelerle ilgili sorularda önemli bir artış olduğunu belirtti.

Kripto paydaşı olan girişimciler, traderlar ve madenciler, kripto varlıklarını optimize etmek için yatırım göçü stratejileriyle ilgileniyor. Zorlayıcı düzenlemeler ve yaklaşan kripto yasakları kripto meraklılarını daha güvenli cennetler aramaya zorluyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Pepe Coin’deki Değer Kaybı ve Balina Hareketliliği

Sonraki Haber

Zayıf Hisseler, Kripto Paraları Etkileyebilir: Bitcoin ve Altcoinlerde Düşüş Uyarısı

İlgili Haberler