Kripto Para Birimleri İçin Yeni ETF Başvuruları Artıyor

Bitcoin Haber

Kurumsal ilginin artmasıyla kripto para birimlerine yönelik ETF ve varlık yönetim şirketlerinin yeni başvurular yaptığı görülüyor. Bitcoin, ETF başvurularında ilk sırada yer alırken, Ether’in de ona yetişeceği düşünülüyor. Ether’in akıllı sözleşmeler alanındaki hakimiyeti göz önünde bulundurulduğunda, bu durum mantıksız bir hareket olarak değerlendirilmiyor.

Grayscale’in Salı günü sonunda ETF başvurusu yayınlandı. Kripto şirketi, GBTC zaferinin ardından cesaretlenerek ETH için vadeli ETF başvurusunda bulundu. Başvuru, 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamına uygun şekilde yapıldı. Grayscale, daha önce de 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında ayrı bir ETH ETF başvurusu yapmıştı.

SEC’in iki kanun kapsamında da BTC Vadeli ETF’lerini onaylamış olması, Grayscale’in bu başvuruda onay alabileceğini düşündürüyor. Ancak Ether’in net şekilde menkul kıymet olduğunu söylemek oldukça zor. Bu konuda CFTC ve SEC arasında farklı görüşler bulunuyor.

ETH fiyatı, son başvurudan pek etkilenmemiş ve yazı hazırlandığı sırada 1.640 dolar seviyesinde kalmaya devam ediyor. ETH için birkaç başvuru daha olduğundan fiyatın sakin kalması normal karşılanabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

En Çok Bitcoin’e Sahip Olan 10 İsim ve Şirket Belli Oldu

Sonraki Haber

XRP’nin Yükselişi: 1 Dolar Direncine Doğru

İlgili Haberler