Ocak Haftalık Kripto Yatırımı Temmuz 2022’den Bu Yana En Yüksek Seviyede

Bitcoin Haber

Avrupalı kripto para yatırım firması CoinShares’in Dijital Varlık Fonu Akışları raporuna göre, dijital varlıklara yapılan yatırım 27 Ocak’ta sona eren haftada 117 milyon ABD dolarına ulaşarak Temmuz 2022’den bu yana en yüksek seviyeye çıktı ve bunun neredeyse tamamı Bitcoin’e gitti.

Yatırımlar Arttı

Geçen haftaki artış, Temmuz 2022’nin neredeyse 400 milyon ABD$’lık haftalık yatırımının hala çok gerisinde ve bu geçtiğimiz yılın öne çıkan performansı oldu. Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 22.868 dolardan işlem görüyor ve aylık bazda yüzde 38 oranında artış kaydetmiş olması dikkatleri çekiyor.

Öte yandan rapora göre, yönetim altındaki toplam dijital varlıklar da hafta boyunca 28 milyar ABD dolarına yükseldi ve Kasım 2022’deki en düşük seviyeden %43 artış gösterdi.

Yatırım ürünü işlem hacmi, yılbaşından bugüne kadarki ortalamaya kıyasla %17 artarak hafta boyunca 1,3 milyar ABD doları işlem gördü.

Haftalık Yatırımlar Dikkat Çekiyor

Haftalık yatırımların çoğu 46 milyon ABD doları ile Almanya’dan gelirken, onu 30 milyon ABD doları ile Kanada, 26 milyon ABD doları ile ABD ve 23 milyon ABD doları ile İsviçre takip etti.

Bitcoin 116 milyon ABD doları ile bu yatırımın neredeyse tamamını oluşturdu, ancak 4,4 milyon ABD doları da Bitcoin kısa pozisyonlarına aktı ve raporda bazı yatırımcıların pozisyonlarını koruduğu belirtildi.

Kripto piyasası, Bahamalar merkezli kripto borsası FTX com’un milyarlarca dolarlık çöküşünün ardından bir önceki yılın sallantılı bir şekilde sona ermesinin ardından 2023’e güçlü bir başlangıç yaptı. Bitcoin’in fiyatı 1 Ocak’tan 27 Ocak’a kadar yaklaşık %40 arttı, ancak Salı sabahı Asya’daki işlemlerde bir gerileme gördü ve Hong Kong’da saat 11:30 itibariyle son yedi günde %0,6 düşüşle 22.866 ABD dolarından işlem gördü.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Yatırımcılar Dikkat: Uniswap Fiyatı Aşırı Mı Değerli? 

Sonraki Haber

Mastercard ve Binance’den Latin Amerika’da Önemli Hamle!

İlgili Haberler