Kripto Para Balinalarının XRP Transferleri Piyasada Endişe Yarattı

Bitcoin Haber

Kriptopara dünyasının dördüncü büyük altcoin’i olan XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı davanın olumlu gelişmeler göstermesiyle dikkat çekerken, son dönemdeki balina hareketleri endişelere neden oldu. Yaklaşık 55 milyon adet XRP’nin iki farklı kripto para borsasına aktarıldığı belirtildi. Bu büyük transferler, yatırımcılar arasında spekülasyonlara neden oldu.

Balina hareketlerini takip platformu Whale Alert, bu transferlerin anonim cüzdan adreslerinden iki büyük kripto para borsasına yapıldığını bildirdi. İlk transfer 23.70 milyon adet XRP’nin Bitso borsasına, ikinci transfer ise 31.2 milyon adet XRP’nin Bitstamp borsasına yapıldı.

Son dönemde XRP’nin fiyatındaki düşüş ve büyük transferlerin olumsuz bir etki yaratabileceği endişesi yatırımcıları tedirgin etti. Bu işlemlerin satış amaçlı mı, yoksa başka bir nedenle mi gerçekleştirildiği konusunda ise spekülasyonlar var.

Özellikle Bitstamp borsası, Ripple‘ın XRP kullanarak fon transferini kolaylaştıran ODL platformlarından biri olarak biliniyor. Bu transferlerin, XRP’nin ODL işlemleri için gereken önemli miktarda XRP sağlamak amacıyla yapılmış olabileceği düşünülüyor.

Son 24 saatte XRP’nin fiyatı %0.41 düşüşle 0,4834 dolar oldu. Aynı dönemde işlem hacmi %5,54 düşüşle 712.01 milyon dolara, piyasa değeri ise %0,31 düşüşle 25.83 milyar dolara geriledi. Son bir haftada XRP’nin fiyatı yaklaşık %8 düşüş yaşadı. Bu durum, özellikle son XRP transferlerinin stratejik bir amaçla mı yapıldığı yoksa başka faktörlerin etkisi olup olmadığı konusunda tartışmalara neden oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Ünlü Analistten Bitcoin ve Altcoin’ler Hakkında Düşüş Uyarısı”

Sonraki Haber

Dogecoin’in Düşüş Trendi Devam Ediyor: Analist Nicholas Merten Uyarıyor

İlgili Haberler