Coingate XRP Hamlesinde Geri Adım Attı: XRP, Yeniden Listelenecek

Mert Bahçe

Ödeme hizmetleri firması Coingate, XRP’yi relist hamlesinde geri adım attı. Litvanya merkezli dijital varlık ödeme sağlayıcısı Coingate, tartışmalı kripto para birimi XRP’yi platformuna tekrar entegre ederek XRP relist hamlesinden vazgeçti.

Coingate, Ripple’ın SEC Davasındaki İlerlemesinden Etkilendi

9 Nisan 2021 tarihli duyuruda şirket, ABD dışındaki kullanıcıların XRP alımı ve XRP’yi bir ödeme yöntemi olarak kullanımı hizmetlerini tekrar aktif ettiğini açıkladı. Coingate geri adımının arkasındaki en büyük etkileri, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal savaşındaki olumlu gelişmelerin ve XRP’nin ilerlemesi olarak gösterdi.

 

Özellikle, bir duruşma esnasında Sulh Yargıcı Sarah Netburn tarafından yapılan saygısız bir yorumu Ripple avukatının düzeltmesi davayı takip eden kitle tarafından büyük takdir görmüştü. Bununla birlikte dava yargıçlarından bir ismin, XRP’nin “ayrıca” yardımcı bir programa sahip olduğunu ve bunun XRP’yi Bitcoin ve Ethereum’dan ayırdığını belirtmişti. Bütün bu gelişmeler davanın Ripple lehine ilerlediğini gösteriyor.

Coingate, yasal düzenlemelerin netlik kazanması itibarıyla kapılarını ABD vatandaşları için de açacağını bildirdi.  Şirket yetkilileri şu ifadeleri kaydetti: “SEC ile Ripple arasındaki dava hukuki netlik kazandığı an, daha fazla adım atmaya hazır olacağız.”

Büyük Borsalar XRP’den Uzak Durmaya Devam Ediyor

Coingate SEC ile Ripple arasındaki hukuki sonucu beklemeden XRP’yi kazanan ilan etti. Bununla birlikte Coingate, XRP’nin son üç yılın en yüksek seviyesini görmesinin ardından #RelistXRP hareketine katıldığını belirtti.

XRP topluluğu, XRP’nin son üç yılın en yüksek seviyesini görmesiyle birlikte ABD borsalarına geri dönüş çağrıları yapmaya devam ediyor. Şu ana kadar İsviçre merkezli Lukke dışında, herhangi bir borsa XRP hamlesinden geri adım atmadı. Ancak bu XRP topluluğunun ateşini söndürmüyor. Coinbase, Binance US ve Kraken SEC davası nedeniyle ABD’de XRP işlemlerini askıya aldı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Son 1 Haftada Bu 8 Kripto Para Gözle Görülür Bir Şekilde Düştü!

Sonraki Haber

Quantfury Uygulaması Türk Kullanıcılara Kapılarını Açıyor

İlgili Haberler