XRP, Bu İki Kripto Para Birimini Geride Bıraktı!

İlayda Peker

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile dava sürecinde bulunan Ripple’ın kripto para birimi XRP, ortaya çıkan son haberlerden sonra artışa geçti. XRP fiyatındaki artış piyasa değeri sıralamasına da yansıdı.

XRP, ADA ve SOL’u Geçti

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre XRP, Cardano (ADA) ve Solana’yı (SOL) piyasa değeri sıralamasında geride bıraktı ve en büyük 6. kripto para birim konumuna yükseldi. Son 24 saat içinde %20’nin üzerinde artış yaşayan XRP yazının yayına hazırlandığı sırada 0,90 dolardan işlem görüyor.

Bunun yanında XRP’nin piyasa değerinin 43,2 milyar dolar, Cardano’nun piyasa değerinin 41,5 milyar dolar ve Solana’nın piyasa değerinin 37,3 milyar dolar olduğunu ifade edebiliriz. Son 24 saat içinde ADA %6 yükseliş yaşarken SOL’deki yükselişin henüz %1’i bulmaması ise dikkat çekiyor.

SEC ve Ripple Davası

Fox Business’tan Charles Gasparino geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda davanın yaz aylarına kadar uzayacağını ifade etmişti. Ayrıca Gasparino, Biden yönetiminin kripto para birimleri yürütme emrinin yayınlanmasının, tartışmalı token’ı “muhtemelen” kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sınıflandırarak dengeyi SEC’in lehine çevirebileceğini de sözlerine ekledi.

Bunlara ek olarak Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty kısa süre önce SEC’i Ripple davası konusunda mümkün olduğunca hızlı hareket ettirmeye çağırdı.

Ayrıca ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’in davayı reddetmek için birlikte hareket edip edemeyeceklerine henüz karar vermedi.

2020 Aralık’ta SEC’in Ripple’a dava açması ile pek çok önemli borsada XRP işlemleri ya askıya alındı ya da işlemler tamamen kaldırıldı. Bu da XRP fiyatının 0,17 dolara kadar gerilemesine sebep oldu. SEC davasında olumlu bir haber çıkması halinde ise XRP fiyatının 5 dolara kadar yükselebileceği ifade ediliyor.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple (XRP) Davasında Yeni Gelişme! XRP Yüzde 30 Arttı!

Sonraki Haber

KPMG Bitcoin Aldı, BTC Fiyatı 45.000 Doları Gördü!

İlgili Haberler