Kripto Borsası Paxos’ta Sistem Hatası: Bir Bitcoin Madencisi 500.000 Dolarlık Bitcoin Sahibi Oldu

Bitcoin Haber

Kripto para borsası Paxos’ta gerçekleşen bir sistem hatası sonucu bir Bitcoin madencisi, 200 dolar değerindeki işlemle yanlışlıkla 500.000 dolardan fazla değerde Bitcoin sahibi oldu. Paxos yetkilileri, bu durumun bir sistem hatasından kaynaklandığını ve madencinin ödül olarak 20 Bitcoin aldığını açıkladı. Bitcoin madencisi ise bu durumu sosyal medya üzerinden paylaştı ve bu kripto varlığı gerçek sahibine iade etme kararını gözden geçiriyor.

10 Eylül günü gerçekleşen işlemle ilgili olarak Paxos yetkilileri, Bitcoin ağ ücretinin madenciye fazla ödendiğini belirtti. Bu durumun platformda işlem yapan trader fonlarını etkilemediği de belirtildi. Madenci ise ödülü iade etmeyi kabul ettikten sonra kararını yeniden gözden geçireceğini ve bu konuda tavsiye beklediğini ifade etti.

Bu durum sosyal medyada bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Kripto topluluğu, madencinin eline geçen 20 BTC‘lik ödülü iade etmemesi gerektiği yönünde görüş bildirdi. Bu ödülün Bitcoin madencilik topluluğu arasında dağıtılması gerektiği fikri de ön plana çıktı.

Bitcoin madenciliğinde gelir, hizmet verilen bölgeye bağlı olarak değişiklik gösteriyor. CoinGecko’nun yayınladığı bir rapora göre, sadece hane halkı elektrik maliyetlerine dayanan veriler 65 ülkenin Bitcoin madencileri için karlı olduğunu gösterdi. Örneğin, Lübnan’da Bitcoin madenciliği yapmak inanılmaz maliyetli ve 1 BTC üretimi için 208.560 dolarlık elektrik masrafı gerekiyor.

Sonuç olarak, Paxos’taki bu sistem hatası sonucu bir Bitcoin madencisi büyük bir kripto varlığına sahip oldu. Madenci, bu varlığı iade etme konusunda ise henüz kararını vermedi. Bu olay, kripto varlıkların yönetimindeki sistem hatalarının ne kadar büyük etkilere sahip olabileceğini gözler önüne serdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

EDX Markets Destekli BCH Coin, 2023 Yılında Yeni Zirvelere Ulaşabilecek mi?

Sonraki Haber

Bitcoin Madenciliğinin Karbon Emisyonları %37,5 Azaldı

İlgili Haberler