Artık Korkmaya Gerek Yok: Bitcoin (BTC) Gücünü İspatladı!

İlayda Peker

Kripto para ekosisteminde son zamanlarda sürekli kötü haberlerle karşılaştık: KuCoin, 26 Eylül’de büyük bir saldırıya uğradı; ABD’deki iki düzenleyici kurum, 1 Ekim’de BitMEX ile ilgili adımlar attı; Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi veya kısaca FCA, kripto türevlerini 6 Ekim’de yasakladı; ABD teşvik ödemesi görüşmelerinin 9 Ekim civarında durduğu ortaya çıktı; OKEx borsasının kurucusunun polis soruşturmasında olduğu anlaşıldı ve OKEx para çekme işlemlerini durdurdu.

Bitcoin Fiyatı Etkilenmedi

Üst üste gelen bu kadar fazla kötü habere rağmen Bitcoin (BTC) fiyatının etkilenmediğini görüyoruz. Kripto yatırım çözümü şirketi CoinShares’in Pazartesi günkü bir raporuna göre, bu durum önümüzdeki haftalarda yaşanacak bir yükselişin potansiyel göstergesi olabilir.

CoinShares’in yönetim kurulu başkanı Danny Masters konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, bu durumun Bitcoin sahiplerinin gergin olmadığı anlamına geldiğini ifade ediyor. Masters bu tablo sebebiyle kısa vadeli fiyat beklentilerinin nötrden pozitife döndüğünü de yaptığı açıklamalara ekliyor.

Gerçekten bu olayları takip eden günlerde Bitcoin fiyatı olduğu seviyeyi korumaya devam etti. Çok küçük geri çekilmeler yaşanmış olsa da sonrasında fiyatın toparlandığını hatta daha yüksek seviyelere ulaştığını gördük.

Ne Zaman Hareket Geçilmeli?

Masters yaptığı açıklamalarda, 30 yıllık tecrübesine dayanarak altın kuralın, haberler fiyatları etkilemediği zaman harekete geçilmesi olduğunu ifade etti. Masters konuyla ilgili olarak, “MtGox, Çin yasağı, Bitfinex Hack, Trump yorumları ve Bitcoin’in geçmişini kesintiye uğratan diğer birçok piyasayı parçalayan hikayeler sırasında kripto para ile uğraştığım için, özellikle BitMEX çevresinde, negatif fiyat hareketinin olmamasından etkilendim.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Masters, kurumsal ve büyük yatırımcıların da Bitcoin yatırımları yapmasına değindi. Özellikle MicroStrategy ve Square örneklerinden hareket eden önemli isim, “Bu eylemlerin, dünyanın dört bir yanındaki teknoloji ve ödeme şirketlerine hitap edecek bir hazine çeşitlendirme stratejisinin sadece başlangıcı olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Fransa Maliye Bakanı Kriptolar Konusunda Kendisiyle Çelişiyor!

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı: Balinalar ETH’a Güveniyor

İlgili Haberler