Kripto Borsası FTX İflasında Aile Dolandırıcılığı İddiası

Bitcoin Haber

Geçtiğimiz Kasım ayında iflas eden ve dolandırıcılıkla suçlanan SBF, zor durumda. SBF’nin ailesi de suçlamalara dahil oldu ve yakında mahkemede görebiliriz. SBF’nin kripto konusundaki düzenleyici tavsiyeleri ve siyasilere yaptığı bağışlarla bilinirken, ailesi de onun bu süreçteki en büyük destekçisi oldu.

Biden yönetimini hayal kırıklığına uğrattıktan sonra, SBF’nin yönettiği kripto para borsası FTX, Demokratların Gensler’ı kripto paralara savaş açmasının ardından Coinbase ve Binance borsalarına dava açtı. Ancak, denetlenen bir şirket olan Coinbase, FTX’den daha fazla baskı altında idi. Bu durumun, Coinbase’in sahibinin siyasette etkili aile üyelerinin olmayışından kaynaklandığı düşünülüyor.

Dolandırıcılıkla suçlanan FTX’in alacaklıları, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in ailesine karşı dava açtı. İddialara göre, Bankman-Fried’ın anne ve babası borsanın işlerine dahil olarak milyonlarca doları zimmetlerine geçirdi.

Sullivan & Cromwell hukuk firması aracılığıyla dava açan mağdurlar, Bankman ve Fried’in FTX’deki etkilerini kullanarak kendilerini zenginleştirdiklerini iddia etti. Ayrıca, SBF’nin ebeveynlerinin FTX işine başlangıçtan çöküşe kadar yoğun bir şekilde dahil oldukları belirtildi.

Davacılara göre, SBF’nin babası FTX Grubunun “fiili yöneticisi” olarak karar alma konusunda geniş yetkiye sahipti. Aynı zamanda Stanford Hukuk Fakültesi profesörü olan annesi ise FTX’in siyasi bağışlarına aktif olarak katılıyordu ve iddialara göre FTX Group’un siyasi bağışlarında “en etkili tek danışman” olarak görev yapıyordu. Şimdi mahkeme, ailenin FTX’deki rolünü araştıracak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Volatilitesi ve Yatırım Tahminleri: Bollinger’in Yorumları

Sonraki Haber

“Kripto Para Analisti: Bitcoin, Yükseliş Trendine Hazırlanıyor”

İlgili Haberler