Binance ve SEC Davasında Son Gelişmeler

Bitcoin Haber

Binance, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasında, 2023 yılında düzenleyici kurumun tehditlerini dinlediği için şaşırmadı. SEC, Binance US ve ana şirketi BAM’ı keşif sürecinde iş birliği yapmamakla suçluyor. SEC, Binance’in keşif sürecinde yalnızca 220 belge ürettiğini ve bu belgelerin çoğunun tarih veya imza içermeyen, anlaşılmaz ekran görüntülerinden oluştuğunu belirtiyor.

BAM’ın ifade vermesi istenen tanıklar yerine kendi seçtiği dört tanığı sunduğu da belirtiliyor. SEC’in 18 belge için mührün kaldırılması talebi kabul edildi. Binance US’yi denetleyen şirketin, borsayı tamamen teminat altına almanın zorluğuna dikkat çektiği belirtildi.

Binance, dünya çapında en büyük borsa olmasına rağmen ABD için vazgeçilmez değil. Ancak, Binance US’ye yöneltilen dava, global şirketi de tehdit ediyor. SEC, müşteri varlıklarının global borsa ve şirket kasasıyla karıştığını iddia etti. Binance bu iddialarla birlikte başka suçlamalarla da karşı karşıya.

Binance, ülkeden çekilmek veya anlaşma yapmak yerine hukuki mücadele seçti. Bu durum, sektörün en büyük oyuncusunun başının belaya girmesi ihtimali nedeniyle piyasaların baskı altında kalmasına neden olabilir. BTC fiyatı, duruşma öncesinde 27.400 dolara ulaştı ancak belgeler yayınlandıktan sonra hızla 800 dolar kaybetti. Bu fiyat düşüşü, altcoinlerde daha belirgin oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’un Merkeziyetsizlik Durumu Tartışmalı Hale Geliyor

Sonraki Haber

Fed’in Zararı Bitcoin ve Kripto Paraları Nasıl Etkiler?

İlgili Haberler