Coinbase CEO’sundan Ripple Sinyali: XRP Borsada Yeniden Listelenecek Mi?

İlayda Peker

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yürüttüğü mücadelesinde Ripple’a destek veren son isim oldu.

“Dava Beklenenden İyi Gidiyor”

Yakın tarihli bir dizi tweet’te Armstrong, şirketin davasının görünüşte beklenenden daha iyi gittiğini düşündüğünü paylaştı.  Ayrıca Armstrong, kripto endüstrisine karşı saldırılar başlatmanın ve yatırımcılara zarar vermenin politik olarak popüler olmadığını da vurguladı.

Amerika’nın en büyük kripto para borsasının CEO’su, Ripple’ın sıklıkla dile getirdiği ve SEC’in yatırımcıları korumak yerine tam tersine yatırımcılara zarar verdiği yönündeki açıklamalarına da değindi.

Bunun yanında bilindiği gibi dava sürecinin ardından Coinbase XRP işlemlerini durdurmuştu. Armstrong’un açıklamaları ise XRP’nin Coinbase’de yeniden işleme açılacağı söylentilerini yeniden alevlendirdi.

öte yandan geçtiğimiz ay XRP işlemleri Coinbase’in mobil uygulamasında yeniden görünmeye başladı ve bu da XRP’nin borsada yeniden listelendiği söylentilerinin artmasına sebep oldu. Ancak borsa daha sonra yaptığı açıklamalarda bu durumun bir hatadan kaynaklandığını ifade etti.

Her Şeye Rağmen XRP Güçlü Kaldı

Genel tabloya bakıldığında aslında XRP de Ripple da yasal sorunlara rağmen güçlü kalmayı başardı. Örneğin; Mike Novogratz kısa süre önce, kurumun şikayette bulunmasından bu yana kripto para biriminin değerinin üç katına çıktığını belirtti.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz haftalarda SEC, Coinbase’in henüz piyasaya sürmediği bir borç verme ürünü ile ilgili deyim yerindeyse Coinbase’i tehdit etmişti. Bu hamleden sonra borsa yeni ürününü rafa kaldırmış olsa da SEC’e karşı duruşunu kaybetmemiş gibi görünüyor.

Ayrıca Bu ayın başlarında Coinbase, 1930’ların yasalarının “teknolojik devrim” için uygun olmadığını savunarak ajansı kripto para odaklı yeni düzenlemeler yapmaya çağırdı.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

MasterCard Nihayet Visa’yı Takip Ediyor! Önemli Kripto Adımı!

Sonraki Haber

Paris’te Bir Restoran Shiba Inu’yu (SHIB) Ödeme Yöntemlerine Ekledi

İlgili Haberler