Kripto Balinaları Ekim Ayı İçin Birikim Moduna Geçti: BCH, LINK ve MKR Coinler Öne Çıkıyor

Bitcoin Haber

Kripto para sektöründe ‘balina’ tabiri, büyük portföylere sahip olan yatırımcıları ifade eder. Bu yatırımcıların yaptığı hareketler, piyasa trendlerini belirlemede önemli rol oynar. Son verilere göre kripto balinaları, Ekim 2023’te piyasa genelinde artış yaşanma ihtimaline karşı birikimlerini artırıyor. BCH Coin balinalarının da birikim modunu açtığı görülüyor.

Bitcoin Cash (BCH) coin, Haziran 2023’te 329 dolarlık 2023 zirvesine ulaştıktan sonra, balinaların alımları sonucu bu hafta 250 doların üzerine çıktı. 21 Eylül ve 3 Ekim tarihleri arasında balinaların toplamda 150 bin BCH Coin satın aldığı belirtildi.

Chainlink (LINK) Coin, ayı piyasasında fazlasıyla yıprandı. Ancak, son dönemde projenin küresel ortaklarla ilişkilerini güçlendirmesi ve stake havuzunu genişletme çabaları, LINK Coin’in değerini artırmayı hedefliyor. 2 Ekim’de kaydedilen 218 balina işlemi, 24 Temmuz 2023’ten bu yana kaydedilen en yüksek işlem oldu.

Maker (MKR) Coin’de de balina hareketleri yükselişe geçti. 19 Eylül’de sadece 9 balina işlemi varken 2 Ekim’de 102’ye ulaştı. Bu, son 6 ayın zirvesi olarak kaydedildi.

Sonuç olarak, balina talebindeki artışın geçmişte altcoinlerde önemli pozitif fiyat dalgalanmaları doğurduğu görülmüştü. Bu durumun tekrarlanması durumunda, Ekim ayında fiyatların da yükselebileceği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) Son Düşüş Fırsatı: Analist 2025 Yılına Dair Öngörülerini Paylaştı

Sonraki Haber

Shiba Inu (SHIB) Yatırımcılarının Bilmesi Gerekenler: Shibarium’un Etkileri ve Uzman Yorumları

İlgili Haberler