Balinalar Bu Altcoin’e Akın Etti! Yüklü Miktarda Alımlar Devam Ediyor

Mert Bahçe

Zincir üstü analitik veri sağlayıcısı Santiment, balinaların yüklü miktarda Chainlink (LINK) aldığını aktardı. Balinalar toplam LINK arzının %3.4’ünü çantalarına dolurdu. LINK, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 23 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Balinalar Chainlink’e Akın Attı

Santiment, kısa vadeli yatırımcıların piyasa düşüşü ile birlikte LINK varlıklarını elden çıkarmasına dikkat çekerek balinaların zayıf ellerden Chainlink aldığını belirtti. Geçtiğimiz haftadan bu yana balinalar genel düşüş trendinde 62.02 milyon adet LINK satın aldı. Bu miktar toplam LINK arzının %3.4’ünü ve fiat para birimi cinsinden 1.45 milyar doları temsil ediyor.

Bununla birlikte Santiment, balinaların varlıklarını daha küçük yatırımcılar arasında yeniden dağıtmaya devam ettikleri için LINK’leri uzun süre elinde tutmak istemediğini saptadı. Bunun olası bir nedeni popüler kripto paranın değişken fiyat hareketine doğal bir tepki olarak görülüyor.

LINK, 10 mayıs tarihte tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52.88 dolara dokunmuştu. 20 Temmuz’da 13 dolara kadar gerileyen popüler kripto para düşüş ardından yükseliş eğilimini sürdürüyor.6 Eylül’de 35 dolara tırmanmayı başaran LINK, bu seviyenin üzerine henüz çıkamadı.

Chainlink, Cardano ile ortaklık kurarak diğer Blockchain platformlarıyla etkileşime girmeye devam ediyor. Chainlink geçtiğimiz dönemde Avalanche ve Cardano ile resmi iş birlikleri imzaladı. Cardano, gelişmiş akıllı sözleşmeler için Chainlink oracle’ları kullanacak.

Cardano haberi 25 Eylül Cumartesi gününde Cardano Zirvesi’nde duyuruldu. Bu duyuru, LINK fiyatı için pek olumlu etkiler yaratmadı. LINK genel piyasa trendini takip ederek düşüş eğilimini koruyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Çin, Kurumsal Yatırımcıları Etkileyemedi: Kripto Alımları Devam Etti!

Sonraki Haber

Çin Yasakları Dev Şirketi Harekete Geçirdi! Kriptolar Kara Listeye Girdi

İlgili Haberler