Kripto Balinaları, Düşen Altcoinlerde Fırsat Kolluyor!

Bitcoin Haber

Bazı altcoinlerin fiyatları, Kasım 2022 çöküşündeki dip seviyelerin de altına indi. Bu durum, kripto balinalarını alım yapmaya yönlendirebilir. Zira tepeler satış için fırsat sunarken, dip seviyeler de alım için fırsat oluşturuyor. Bu yüzden, kripto balinalarının hareketleri, küçük yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

Bu balinaların son dönemde özellikle üç altcoin üzerinde yoğunlaştığı görülüyor. Öncelikle, Polygon (MATIC)’in fiyatı 0,50 dolar civarına düştüğünde, balinaların alım baskısının arttığı görüldü. Mevcut durumda 0,52 dolar fiyatla balinaların yaptığı alım, yaklaşık 9 milyon dolar değerinde.

Bir diğer altcoin olan Litecoin (LTC) de balinaların ilgi gösterdiği kripto paralar arasında yer alıyor. LTC’nin fiyatı, Ağustos’taki halving olayından önce serbest düşüşteydi. Ancak, LTC bu hafta 58 dolarla 2023’ün dip seviyesine gerilediğinde, balinaların bu fırsatı değerlendirdiği görüldü.

Son olarak, metaverse altcoinler arasında popüler olan ApeCoin (APE)’in balinaların ilgisini çektiği görülüyor. APE, uzun süredir daha derin dipler yaparken, balinaların fiyatın daha da düşmesini engellediği gözlemleniyor. Balinaların, 10-14 Eylül tarihleri arasında APE varlıklarını toplu olarak 4,65 milyon token artırdığı belirtiliyor.

Son olarak, balinaların bu alımları, genel piyasa hissiyatının belirlenmesinde belirleyici olabilir. Yatırımcıların, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmaları ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiği hatırlatılıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyat Tahminleri: 2023’te Beklenen Fiyatlar Neler?

Sonraki Haber

Base Ağındaki İşlem Sayısı Artıyor: Kripto Para Dünyası Yeni Bir Döneme Hazırlanıyor

İlgili Haberler