Kripto Analisti Altcoin Piyasasında 60 Milyar Dolarlık Düşüş Öngörüyor

Bitcoin Haber

Kripto para analisti Nicholas Merten, altcoin piyasa değerinin yakında 60 milyar dolar düşebileceği konusunda uyarıda bulundu. Merten, son sıçramaların daha yüksek zirveler elde edememesinin ardından altcoin piyasa değerinin düşüş eğiliminde olduğunu ifade etti. Mayıs ayından bu yana altcoinler dördüncü kez daha düşük bir zirveye ulaştı ve Merten, bu düşüş trendinin bozulmadığını belirtti.

Merten, Ethereum’un (ETH) ekosistemindeki önemli yükseliş gelişmelerine rağmen 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıkamadığını aktardı. ETH/USD’deki başarısız kırılmaları ve boğaların ortaya çıkmadığı bir yıl sürecek bir yükseliş formasyonuna dikkat çekti.

Analiste göre, Ethereum son 24 saatte %1,1 düşüşle 1.627 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, Merten Bitcoin‘in (BTC) fiyatının yakında 200 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) altına düşeceğini ve bu durumun düşüş eğilimine işaret edeceğini söyledi.

Merten, Bitcoin’deki düşüş eğilimi nedeniyle Bitcoin’i açığa satabileceğini belirtti. Bitcoin, son 24 saatte %0,8 düşüşle 25.785 dolardan işlem görüyor.

Sonuç olarak, yatırımcıların kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olduğunu ve risk taşıdığını bilerek işlem yapmaları gerektiği vurgulanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası ve Ethereum (ETH) Hakkında Güncel Durum Analizi

Sonraki Haber

Bitcoin’deki Düşüş ve “Balina” Hareketliliği: Yeni Yükseliş Sinyali mi?

İlgili Haberler