Kripto Para Topluluğu Petrol ve Hisse Senetlerinden Bahsediyor

İlayda Peker

Dün, dünyada petrol fiyatları tarihte ilk kez negatif rakamlara düştü ve bu tüm dünya bu durumu şok içinde izledi. Bu şok etkisinden kripto para ekosistemi de nasibini aldı ve topluluk hem petrolden hem hisse senetlerinden söz etmeye başladı. “Bitcoin’in mi yoksa petrolün mü daha volatil olduğu, Bitcoin’in daha güvenli bir varlık olduğu” gibi konuları ilk gündür sıklıkla okuyoruz.

Geleneksel Piyasalar

Dünyadaki zenginliği uzun zamandır kontrol eden baby boomer kuşağı; hisse senetlerini, emtiaları, forex’i ve bunun gibi yatırım ürünlerini tercih ettiler. Ancak yeni nesil olan tabir edilen Y kuşağı ve sonrası yatırımları için Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi kripto para birimlerine de ilgi gösteriyor gibi görünüyor. Hatta özellikle 2017 yılında bu şekilde zenginleşen birçok kişi olduğunu ifade edebiliriz.

Bunun yanında koronavirüs salgını sebebiyle oluşan ekonomik durgunluk ve kriz döneminde insanların fiyatlara ve varlıklara daha çok odaklandıklarını görüyoruz. Çünkü insanlar günümüzde kazanmaktan çok ellerindeki kaybetmemek ile ilgileniyor. Dolayısıyla kripto para topluluğunda da ralliler ve düşüşlerle birlikte hisse senetleri, petrol ve altın gibi varlıklar da konuşulur oldu. Her ne kadar bu konular zaten kripto ekosistemini uzun zamandır ilgilendiriyor olsa da son zamanlarda konuşma sıklığının arttığını ifade edebiliriz.

Petrol ve Bitcoin

Petrolün düşmesinin ardından tüm kripto para ekosistemi dünyayla birlikte bu konuya odaklandı. Piyasanın önemli isimleri arka arkaya petrol ve kripto para birimleri ile ilgili açıklamalar yapmaya başladı. Örneğin, Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, 1 varil petrolü BTC ve Binance Coin (BNB) fiyatı ile karşılaştırdı.

Öte yandan konuyla ilgili negatif de olsa açıklamalarda yapan bir diğer isim de Peter Schiff oldu. Schiff Bitcoin’in eksiye düşme yeteneğinin bile olmadığı yönünde bir açıklama yaptı.

Petrol fiyatları volatilitesini koruduğu sürece ve fiyatlar düşük bir çizgide seyrettiği sürece bir süre daha petrolden bahsedeceğiz gibi görünüyor.

Kaynak: Newsbtc


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“DAI Stablecoin Hakimiyeti Nedeniyle De-Fi Ekosistemi Tehlikede”

Sonraki Haber

Novogratz’a Göre Bitcoin Fiyatı İçin Oluşan İki Olumlu Gelişme Ne?

İlgili Haberler