Ünlü CEO: 2021 Bitcoin (BTC) Ve Ethereum’un (ETH) Yılı Olacak!

Ünlü CEO: 2021 Bitcoin (BTC) Ve Ethereum’un (ETH) Yılı Olacak!

Ortaya çıkan son bilgilere göre U.S. Global Advisors CEO’su Frank Holmes’a göre 2021 yılı sadece değerli metal altın için değil kripto para birimleri için de muazzam bir yıl olacak. Kitco News ile Pazartesi günü gerçekleştirdiği bir röportajında Holmes, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi dijital varlıkların altınla birlikte olağanüstü iyi performans göstermesini beklediğini dile getirdi.

Holmes’e göre bu dijital varlıkların, temel değerleri bulunuyor ve bu durum bir itici güç oluşturduğu için günden güne daha fazla benimseniyor.

“Benimsenme Artıyor”

Holmes, Bitcoin ile ilgili olarak, uzun yıllar süren bir trendin devamında daha fazla insanın dijital varlığı benimsediğini hissettiğini dile getirdi ve “Son üç yıldır artan cüzdanların sayısı, Bitcoin’i benimseyen insanların arttığını gösteriyor. Güzel istikrarlı bir büyüme.” sözlerini kullandı.

Öte yandan Holmes, kripto endüstrisindeki birçok kişi Bitcoin‘i altına benzetse de, BTC’nin değerli metal ile aynı makro etkenler tarafından beslenmediğini ifade etti. Bunun aksine Holmes’a göre Bitcoin’in tetikleyici gücü, geçtiğimiz Mayıs’ta yaşanan deflasyonist Bitcoin blok ödülü yaralanmasından geliyor. Holmes bu konuyu, “Yarın, dünyadaki tüm altın madenleri arzının %50 azalacağı söylense, altının 10.000 dolar olacağını garanti ederim. Bu bir arz-talep fonksiyonu.” sözleri ile açıklıyor.

Ethereum Beklentileri

Bitcoin’in yanında Ethereum, merkezi olmayan finans veya kısaca DeFi’deki en son gelişmelerden yararlanmaya devam ediyor. Kilitli toplam değer açısından, DeFi ekosisteminin değeri 14,6 milyar doların üzerinde bulunuyor. Ethereum, bu aktivitenin çoğunun yapı taşı olarak karşımıza çıkıyor. CoinMarketCap’e göre DeFi coin’lerinin piyasa değeri şu anda 18,2 milyar dolar.

Eğer önümüzdeki yıl Bitcoin fiyatındaki artış holmes’un beklediği gibi olursa Ethereum da bu artıştan payına düşen alabilir ve diğer gelişmeler etkisiyle çok yüksek seviyeler görülebilir.

Altın Hangi Yöne Gidecek?

Altın ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde ise Holmes iki standart sapma beklediğini dile getirdi. Holmes’un görüşüne göre değerli metalin önümüzdeki 12 ayda fiyatı 400 ile 800 dolar arasında artırabilir. Bu da altın fiyatını 2.600 dolara kadar yükseltebilir.

Altın ve Bitcoin arasındaki ilişki düşünüldüğünde, aslında şu an için net bir korelasyon olup olmadığı ifade edilemiyor. Ancak Bitcoin ve altının zaman zaman çok sıkı korelasyonda olduğu ve bazı zamanlarda korelasyonun neredeyse sıfır seviyesine indiği rahatlıkla ifade edilebilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.