Kraken Kripto Para Borsasına Rekor Bitcoin Girişi

Bitcoin Haber

Zincir üzeri veriler, ABD merkezli Kraken kripto para borsasına son yılların en yüksek Bitcoin girişini gösteriyor. Verilere göre, borsada 14 bin 924 BTC‘lik yüksek miktarda bir giriş olduğu görülüyor. Bu durum, Bitcoin için potansiyel bir boğa koşusu hazırlıklarının yapıldığına dönük spekülasyonları arttırıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Grayscale ve Ripple‘a açtığı davalarda verdiği yasal kayıplar ve spot Bitcoin ETF’lerine yeşil ışık yakılacağıyla ilgili iyimserlik, kripto para piyasası için olumlu gelişmeler olarak öne çıkıyor.

Makroekonomik cephede, ABD hükümetinin son anda kapanmayı önlemesi Bitcoin’deki ralliyi tetikliyor. Bitcoin, hem makro cephede yaşananlar hem de teknik altyapısında 2024’ün ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi planlanan blok ödülü yarılanmasıyla güç göstermekte.

Blok ödülü yarılanması, bir kripto para ağında ortalama her dört yılda bir gerçekleşen ve dolaşıma giren yeni coin arzını yarı yarıya azaltan bir etkinlik. Bu etkinlikle birlikte, madencilere çıkardıkları blok başına verilen ödül miktarı yarı yarıya azaltılıyor. Blok ödülü yarılanması, bir kripto paranın arzı ve talebi yönetmeye yardımcı oluyor ve o kripto paranın değerini artırma görevi üstleniyor.

Geçmişe bakıldığında, önceki üç Bitcoin blok ödülü yarılanmasının BTC’nin fiyatında yükselişin tetikleyicisi olduğu görülüyor. Yatırımcılar, blok ödülü yarılanmasının BTC’nin fiyatının yükselmesi için en iyi işaretçilerinden biri olduğuna inanıyor.

Özellikle blok ödülü yarılanmasına yaklaşıldıkça, yatırımcılar Bitcoin’e yatırım yapmanın daha yüksek getiri sağlayabileceğini düşünerek hareket etme eğiliminde.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Uzmanı Poppe’nin Favori Altcoin’i Chainlink (LINK) 15 Ayın Dibinde

Sonraki Haber

Solana’nın Büyüme Performansı ve Ethereum’un Geleceği

İlgili Haberler