Ripple Fiyatı: XRP Fiyatı Hız Kazanmaya Hazırlanıyor

Ripple Fiyatı: XRP Fiyatı Hız Kazanmaya Hazırlanıyor

Piyasanın belki de en tartışmalı kripto para birimlerinden olan Ripple (XRP) son saatlerde sergilediği fiyat hareketi ile pozitif sinyaller veriyor gibi görünüyor. Grafiklere göre XRP, 100 saatlik hareketli ortalamayı kırdı ve 0,2450 dolarlık seviyenin üzerine çıkarak güçlü bir hamle yapmış oldu.

Ripple Fiyatı

XRP 0.25 doların üzerine çıkarak 13 Eylül’de güzel bir performans sergilemişti. Sonrasında ise 0,2374 dolara kadar geriledi. Ancak piyasada bugün başlayan güçlü hareketlerle XRP de yükselişe geçti ve yeniden 0,24 doların üzerine çıkmayı başardı. Fiyat şu anda 0,2480 dolar ve 0,2500 dolar direnç seviyelerini test ediyor.

Analistlerin açıklamalarına göre Ripple’da 0,2470 dolar bandında güçlü bir destek seviyesi bulunuyor ve XRP bu seviyenin üzerinde kalmayı başarırsa fiyatın hız kazanabileceği ifade ediliyor. Analistler bu önemli seviyenin ardından 0,25 doların kolaylıkla geride bırakılabileceğini ifade ediyor.

Bunların yanı sıra bugün Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerinde görülen güçlü fiyat hareketinin de XRP üzerinde etkili olduğu ifade ediliyor. Ayrıca yapılan açıklamalarda kripto para piyasasının güçlü kalmasının XRP için önem arz ettiği de belirtiliyor.

Direnç Seviyeleri

XRP’nin bir sonraki direncinin 0,2550 dolar bandında olduğu belirtiliyor. 0.2550 dolar bölgesinin üzerinde başarılı bir kapanış, yakın vadede 0.2650 dolar ve 0.2700 dolar direnç seviyelerine doğru güçlü bir yükseliş için kapıları açabilir.

Ancak bunların yanı sıra eğer 0,2480 ve 0,25 dolarlık direnç seviyelerini geçmeyi başaramazsa Ripple‘ın bir başka düşüşle karşı karşıya kalacağı ifade ediliyor. Bu noktada da 0,2470 dolarlık destek seviyesinin çok önemli olduğu belirtiliyor. Ana destek ise 0,2440 dolar çizgisinde oluşuyor ve bu destek seviyesinin kaybının deyim yerindeyse bir felaketle sonuçlanabileceği dile getiriliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.