Korkunç Tablo: Bu Token’lar %10’un Üzerinde Değer Kaybetti

İlayda Peker

2020 yılında en çok konuştuğumuz konulardan olan DeFi piyasasında düşüş sürüyor. Son günlerde her ne kadar Bitcoin (BTC) bir artış eğiliminde olsa ve altcoin’ler de lider kripto para birimini takip ediyor olsa da DeFi token’ları geriliyor. Yine de bugün yaşanan geri çekilmelerin DeFi token’larını da etkilemiş olabileceğini belirtmekte fayda var.

Compound (COMP), Synthetix Network Token (SNX), Balancer (BAL) gibi token’lar son 24 saat içinde %10’un üzerinde düşüşler gösterdi. Hafta başından beri yükselişte olan Bitcoin ve Ethereum bugün küçük geri çekilmeler yaşamış olsa da Ethereum (ETH) ağında faaliyet gösteren token’ların ETH’dan daha fazla düşmesi, “DeFi heyecanı bitiyor mu?” sorusunu akıllara getirdi.

DeFi Token’larının Fiyatları

Şu an için genel kripto para piyasasında bir boğa ya da ayı piyasasından söz edilemese de DeFi token’ları için ayıların kontrolde olduğunu ifade edebiliriz. COMP, SNX ve BAL düşüş kaydeden token’ların başında geliyor ve %10’luk düşüşler endişe yaratıyor. Aynı zamanda Uniswap, Nexus Mutual, Yearn.finance, Aave, Maker ve Algorand gibi diğer önemli DeFi token’larında da düşüşler olduğu görülüyor.

DeFi token’larındaki bu düşüş, doğal olarak yatırımcıları da etkiliyor. Özellikle son 2 aydır DeFi piyasasına yatırım yapan kişilerin şu anda ciddi kayıplar verdiğini söylesek yanlış bir ifade kullanmış olmayız.

Ancak yine de DeFi token’ları içinde büyük ilgi gören ve fiyatını arttırmaya devam eden token’lar da var. Örneğin; StealthSwap’in OWL‘si 5 dakikalık bir sürede 1 milyon dolar topladı. Kripto para, Uniswap işlemleri başladıktan birkaç dakika sonra %600 arttı.

Büyüme Devam Ediyor

Bu kısa vadeli gerilemeye rağmen, DeFi büyümeye devam ediyor. DTC Capital’in başkanı Spencer Noon, son zamanlarda sergilenen fiyat hareketini görmezden gelerek DeFi alanının görünümü hakkında yaptığı yorumlarda, DeFi alanında yaşananların daha önce yaşanan hiçbir boğa piyasasına benzemediğini ve insanların hala DeFi ekosistemine fon aktardığını dile getiriyor. Noon’a göre, fon akışı yavaşlama göstermediği sürece DeFi büyümesi devam edecek.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

2020 Ethereum’a Yaradı: ETH Ağında Rekor Üzerine Rekor

Sonraki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 7/10/2020

İlgili Haberler