KEB Hana Bank, Kripto Para Saklama Hizmeti Sunmayı Planlıyor

Bitcoin Haber

Güney Kore’nin en büyük finans kuruluşlarından KEB Hana Bank, 2024’ün ikinci yarısından itibaren kripto para saklama hizmeti sunmayı planladığını açıkladı. Bu hizmetin sunumu için, banka, önde gelen kripto para saklama hizmeti sağlayıcısı BitGo Trust Company ile işbirliği yapacak. KEB Hana Bank’ın kripto para saklama hizmeti, BitGo’nun Blockchain güvenlik teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilecek. İki şirket, ortaklıkla ilgili daha fazla bilgi vermezken, bu işbirliğinin yerel kripto para piyasasının standartlarını küresel düzeye çıkaracağı ve piyasaya kurumsal katılımı teşvik edeceği belirtildi.

KEB Hana Bank, Güney Kore’nin en büyük beş bankasından biri olup, geçen yıl 3.16 trilyon Güney Kore wonunun (2,4 milyar ABD doları) üzerinde net kar açıklamıştır. Kripto para saklama hizmeti sağlayıcısı BitGo, 50’den fazla ülkede hizmet vermektedir. Şirket, Güney Kore’nin düzenleyici ortamının uygunluğunu göz önünde bulundurarak, bu ülkede genişlemeye karar verdi.

BitGo, 2024’ün ikinci yarısında Güney Kore’de bir ofis açmayı planladığını da duyurdu. Şirket, geçen ay 100 milyon ABD doları değerindeki C Serisi finansman turunu tamamlamış ve değerlemesi 1.75 milyar ABD dolarına çıkmıştı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra Classic (LUNC) Fiyatında Büyük Düşüş: Destek ve Direnç Seviyeleri Ne Olacak?

Sonraki Haber

Kripto Para Analisti DonAlt, Bitcoin Piyasasındaki Potansiyel Senaryoyu Ortaya Koydu

İlgili Haberler