Samsung İle Ortaklığa Varan İlk Borsa: Gemini

İlayda Peker

Şirketlerin Perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, Winklevoss ikizleri tarafından kurulan kripto para borsası Gemini, Samsung ile ortak olan ilk borsa oldu. Yapılan açıklamalarda, Samsung ve Gamini arasındaki entegrasyon işlemi sonrasında kullanıcıların borsadaki varlıklarını Samsung cüzdanlarına aktarabilecekleri ifade edildi.

Gemini ve Samsung

Samsung geçtiğimi zamanlarda yeni Galaxy serisi akıllı telefonlarının kripto para birimi desteği ile piyasaya sürüleceğini açıkladığında bu açıklama piyasada büyük ses getirmişti. Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketlerinden birinin böyle bir adım atması ile kripto paraların kullanımında da artışlar yaşanması bekleniyordu.

Bunların yanı sıra her ne kadar bütün Samsung kullanıcıları şu an için kripto para birimleri ile ilgilenmiyor olsa da teknoloji devi bunun gerçekleşmesi için elinden geleni yapıyor. Kurulan son ortaklık da bunun bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Yapılan açıklamalara göre Gemini, Samsung Blockchain Cüzdanına yetki verecek. Böylece kripto paralar ABD ve Kanada’daki Samsung Blockchain Cüzdan kullanıcılarının deyim yerindeyse “parmaklarının ucunda” olacak.

Hangi İşlemler Yapılabilecek?

Samsung’un Blockchain cüzdanıyla entegrasyonu Gemini‘yi teknoloji deviyle işbirliği yapan ilk Amerikalı borsa haline getirdi. Gemini CEO’su Tyler Winklevoss konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kripto’nun dünya çapında daha fazla kişiye daha fazla seçenek, bağımsızlık ve fırsat vaadini gerçekleştirmek için Samsung ile çalışmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı ve “Şimdi, Samsung Blockchain Cüzdan müşterileri dijital varlıkları, Gemini üzerinden basit, kolay ve güvenli bir şekilde satın alabilirler.” sözlerini ekledi.

Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar Samsung Blockchain Cüzdanlarını Gemini’ye bağlayabilir ve dijital varlıklarını doğrudan telefonlarından satın alabilir, satabilir ve işlemlerini gerçekleştirebilir. Borsanın patentli saklama çözümü olan Gemini Custody, kullanıcıların kriptolarını soğuk depoya aktarmalarını da sağlayacak.

Bununla birlikte Gemini entegrasyonu tüm Samsung telefonları için mevcut olmayacak. Şirket, Gemini Mobile App ve Samsung Blockchain Cüzdan’ın Galaxy S20 Serisi, Galaxy Z Flip, Galaxy Note 10 Serisi, Galaxy Fold ve Galaxy S10 serisi için kullanımda olacağını ifade etti.

Kaynak: NewsbtcTotal
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’deki Boğa Beklentileri Artıyor

Sonraki Haber

Analist: “Bitcoin Hala Ayı Piyasasında”

İlgili Haberler