İddia: DeFi Bitcoin’i Beş Yıl İçinde Geride Bırakacak!

İddia: DeFi Bitcoin’i Beş Yıl İçinde Geride Bırakacak!

Ortaya çıkan son açıklamalara göre yatırım şirketi Pantera Capital’in CEO’su ve kurucusu Dan Morehead, DeFi’nin önümüzdeki beş yıl içinde Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğine inanıyor.

DeFi ve Bitcoin

Morehead yakın zaman da Cointelegraph ile yaptığı bir röportajda, 2019’daki zayıf performansına rağmen Pantera’nın altcoin fonlarının durumunun son birkaç ayda merkezi olmayan finans protokollerinin ve token’larının muazzam büyümesi nedeniyle tersine döndüğüne dikkat çekti. Yani CEO’nun açıklamalarına göre DeFi token’ları, altcoin fonlarını yeniden artışa geçirdi.

Yapılan açıklamalara göre, 2020 başından Ağustos sonuna kadar Pantera’nın dijital varlık fonu %123 artış gösterdi. Morehead konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda “Dünya DeFi ile uyandı ve sermaye piyasaya akmaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan fon yöneticisine göre, Bitcoin kendini zaten dijital altın ve etkili bir servet deposu olarak kanıtladı. Bu nedenle Morehead bunun tersi bir potansiyelin nispeten sınırlı olduğuna inanıyor. CEO konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Belki bir milyona kadar çıkabilir. Ama bu gerçekten olasılığın en üst sınırı.” ifadelerini kullandı.

DeFi Potansiyeli

CEO’nun açıklamalarına göre DeFi henüz ilk aşamalarında bulunuyor. Ayrıca merkezsiz finansın, geleneksel finans sektöründe devrim yapma potansiyeli de bulunuyor. Bu sebeple Morehead DeFi potansiyelinin şu anda küçümsendiğini düşünüyor.

Bu açıklamalarına dayandırarak fon yöneticisi, “Önümüzdeki beş yıl içinde tüm DeFi alanının Bitcoin’den 100 kat daha büyük olması çok daha muhtemel.” ifadelerini kullanıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.