Grayscale’in SEC Davasını Kazanması ve Etkileri

Bitcoin Haber

Grayscale’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karşısındaki davayı kazanması, kripto para piyasalarında hareketlilik yarattı. ETF ürünü olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için SEC’ye karşı dava yolunu tercih eden Grayscale, davayı kazandı ve bu durum BTC‘de yüzde 8’luk bir yükselişe neden oldu. Ancak, SEC’in yedi spot Bitcoin ETF başvurusunu değerlendirmeyi ertelemesi BTC’nin geri çekilmesine sebep oldu.

Bu durum, lider kripto para birimi Bitcoin’de yüzde 8,5’lik bir hareketlilik yarattı. Kripto para piyasasında likidite eksikliği, borsaların altcoin’leri delist etmesi, yatırımcılardan yeni para girişlerinin gelmemesi ve küresel piyasaların durumu Bitcoin’in değerini etkiledi. Ancak, Grayscale’in davanın kazanılması anlık piyasayı yükseltti.

Bu süreçte, BTC’nin 25.980 dolarlık değerden 28.150 dolara yükselmesi öne çıktı. BTC ile birlikte altcoinlerde de canlılık görüldü. Ancak, bu hareketlilik düşük piyasa değerli altcoinlere yönelik oldu ve majör altcoinlerde bir hareketlilik gözlenmedi.

ABD’nin düzenleyici kurumu SEC’in yedi ETF hakkında erteleme kararı alması, BTC’nin 27.500 dolarlık seviyelerden 25.680 dolara gerilemesine sebep oldu. BTC’nin bu hareketli döneminde, en büyük destek noktasının 25.650 dolar olacağı belirtildi.

BTC’nin belirlenen desteklere tutunamaması durumunda 24.750 dolara kadar düşebileceği belirtilirken, olumlu bir piyasa görünümünde BTC’nin 26.800 doları aşabileceği ifade edildi. Bu direnç noktasının kırılması durumunda BTC’nin sonraki hedefi 28.300 dolar olabilir. Ancak, BTC’nin en önemli sınavının 29.960 dolar direncinde olacağı belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano (ADA) Fiyat Yönünü Belirlemekte Zorlanıyor

Sonraki Haber

Kripto Analisti: Solana’nın Büyük Yükseliş Potansiyeli Var, Binance Coin’e Dikkat!

İlgili Haberler