Goldman Sachs’ın Eski Yöneticisi Raoul Pal’dan 1 Katrilyon Dolarlık Kripto Para Tahmini

Bitcoin Haber

Goldman Sachs’ın eski yöneticisi Raoul Pal, kripto para sektörü için yaklaşık 1 katrilyon dolar değerinde bir kullanım durumu bulunduğunu belirtti. Pal, BlackRock’ın spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı başvurunun büyük miktarda paranın Blockchain‘lere ve kripto para platformlarına akmasını sağladığını söyledi.

Raoul Pal’ın değerlendirmelerine göre, BlackRock’ın bu adımı sadece ETF için değil, aynı zamanda tüm finans sektörüne gönderdiği mesaj için önemli. Bu adımla birlikte Goldman Sachs, JPMorgan gibi büyük şirketlerin de kripto para sektörüne ilgisi arttı ve ‘Bu anlamlı bir teknoloji’ şeklinde mesajlar vermeye başladılar.

BlackRock, 1988 yılında kurulan ve finansal hizmetler alanında faaliyet gösteren ABD merkezli bir şirket. Şirket, dünya genelinde milyonlarca yatırımcı için varlık yönetimi hizmeti sunarak milyarlarca dolarlık varlık yönetiyor. Ayrıca sürdürülebilir yatırım ve iklim değişikliği gibi önemli finansal ve toplumsal konularda liderlik yapmaya çalışıyor.

BlackRock, ETF başvurularının onaylanmasında yüzde 100’e yakın bir başarı oranına sahip. Şirket, Temmuz ayında SEC’ye spot Bitcoin ETF’si için başvuruda bulundu ve uzmanlar, ABD’li federal düzenleyicinin yıl sonuna kadar bir spot Bitcoin ETF’sine yeşil ışık yakması ihtimalinin yüzde 75 civarında olduğunu düşünüyorlar.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Güney Kore, Kuzey Kore’nin Kripto Paralarını Takip Etmek İçin Yasa Tasarlıyor

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasalarında Düşüş: Bitcoin ve Binance Coin Değer Kaybetti

İlgili Haberler