Bitcoin’in Bir Sonraki Adımı Ne Olacak?

Bitcoin’in Bir Sonraki Adımı Ne Olacak?

Bitcoin’in uzun zamandır 8.500 dolar ile 10.000 dolar bandında hareket ediyor olması piyasada kafaların karışmasına sebep oldu. Analistlerin bazıları bu dar fiyat hareketinin bir düşüşle sonlanmasını beklerken bazıları da boğa hissiyatı içinde bulunuyor. Örneğin; piyasanın önemli analistlerinden Josh Rager, Bitcoin’in fiyatının 8.900 dolar ve ardından 8.500 dolara gerilemesini beklediğini ifade ediyor.

Bunun yanında bazı isimlere göre bu konsolidasyon ne kadar uzun sürerse o kadar büyük bir boğa piyasası başlayacak.

Bitcoin Konsolidasyonu

Bitcoin uzun süredir 9.000 dolar seviyesinde hareket ettiği için birçok analist yükseliş beklentisi içinde bulunuyor. Eric Thies, Bitcoin’in son iki aydaki fiyat hareketinin, son iki yıl içinde görülen piyasa yükselişlerinden hiçbirine benzemediğini belirtti ve “BTC yapısal olarak bölgesel yükselişlerdense bir ralli başında gibi görünüyor. Doğal olarak, Bitcoin fiyatı gerçekten yükselişe geçmeden önce bir düşüş yaşanabilir. Ancak bu kez işler umut verici bir şekilde farklı görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Yani analistin düşüncelerine göre Bitcoin bir ralliye başlamadan önce düşüş trendine girecek. Ama sonrasında başlayacak olan ralli düşünülenden daha büyük olacak.

Düşüş Trendi

Her ne kadar bazı isimler, Bitcoin’in bir sonraki hamlesinin yükseliş yönünde olacağını ifade etse de yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı isimlere göre Bitcoin’de düşüş sinyalleri alınıyor.

Piyasanın önemli analistlerinden Cantering Clark, şu anki Bitcoin yapısının spot piyasalar tarafından yönetildiğini bu sebeple de düşüş bekleyenlerin haklı çıkabileceğini ifade ediyor.

Yani yatırımcının açıklamalarına göre şu anda bireysel yatırımcılar piyasayı kontrol ediyor ve altta yatan zayıflığı göremiyor. Dolayısıyla bireysel yatırımcıların parası bittiğinde ya da riskleri görmeye başladıklarında piyasa düşüşe geçecek.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.