Küçük İşletmeler İçin Blockchain Avantajları Masaya Yatırılacak

İlayda Peker

ABD Temsilciler Meclisi Küçük İşletmeler Komitesi, önümüzdeki hafta Blockchain’in küçük işletmeler üzerindeki etkisini değerlendirmek üzere toplanacak.

Blockchain Etkisi

Komitenin internet sitesine göre “Değişimin Yapı Taşları: Blockchain Teknolojisinin Küçük İşletmeler İçin Yararları” başlıklı toplantı 4 Mart saat 11: 30’da yapılacak. Toplantı, “yenilikçilerin ve girişimcilerin küçük işletmelerin üretkenliği artırmasına, güvenliği yükseltmesine, yeni pazarlar açmasına ve işlerin yapılma şeklini değiştirmesine yardımcı olmak için Blockchain teknolojisini nasıl kullandıklarını” araştıracak.

Yapılan açıklamalara göre toplantıya katılacak olan isimler arasında Ownum CEO’su Shane Bigelow, Protokol Laboratuarları genel danışmanı Marvin Ammori, Amerikan Girişim Enstitüsü misafir araştırmacısı Jim Harper ve PopCom CEO’su Dawn Dickson bulunuyor.

Öte yandan komite başkanı Nydia Velázquez The Block’a yaptığı açıklamalarda,“Kongre’nin ülkemizin yenilikçi küçük işletmelerinin değişen ihtiyaçlarına ayak uydurması hayati önem taşıyor” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

Ülke çapında girişimciler zaten güvenliğini artırmak, ürünlerini yeni pazarlara yaymak ve günlük operasyonlarını yürütmek için Blockchain kullanmaya başladılar. Kongre, Blockchain’in nasıl kullanıldığını ve küçük işletmelerin ilerlemesine nasıl yardımcı olabileceğini net bir şekilde anlamalıdır.

Temsilciler Meclisinin Rehberlik Talebi

Temsilciler Meclisi Aralık 2019’da yaptığı açıklamalarda, aridrop’lar ve hard fork’larla ilgili daha detaylı bir kılavuz yayınlanmasını talep ettiğini belirtmişti. 20 Aralık’ta temsilciler Tom Emmer, Bill Foster, David Schweikert, Darren Soto, Lance Gooden, French Hill, Matt Gaetz ve Warren Davidson tarafından hazırlanan bir mektupta mevcut rehberlik hizmetinin yeterli olmadığı ifade edilmişti.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
Energi NRG Nedir

Energi Coin Nedir?

Sonraki Haber

Makro Göstergeler Bitcoin’in Ayı Piyasasında Olduğunu Mu Gösteriyor?

İlgili Haberler