Github Metriklerine Göre En İyi 5 Kripto Para

Bitcoin Haber

Çoğu kripto para, GitHub platformunda açık kaynaklı yazılımlar aracılığıyla halka açık olarak oluşturuluyor. Bu durum, yatırımcıların favori projelerinin geliştirme faaliyetlerini takip etmelerini sağlıyor. Geliştirici Lukas Masuch tarafından oluşturulan bir endekse göre, GitHub’da en iyi beş kripto para belirlendi. Bu projeler, GitHub ve farklı paket yöneticilerinden otomatik olarak toplanan çeşitli ölçümlere göre hesaplanan bir proje kalite puanına göre sıralanıyor.

Bu sıralamaya göre, en yüksek puanı Bitcoin alıyor. Bitcoin, GitHub kullanıcıları tarafından en çok beğenilen açık kaynaklı projeyi temsil ediyor ve 100.000’den fazla yıldızla 46 puan alıyor. Bitcoin’in piyasa değeri 510,40 milyar dolar olup, her bir yıldız için 5.104 dolar değer biçiliyor.

İkinci sıradaki kripto para ise Cosmos. Cosmos, 43 puan ve 22.000 yıldızla ikinci sıradaki yerini alıyor. Cosmos’un piyasa değeri 2,35 milyar dolar olup, her bir yıldız 106 dolar değer taşıyor.

Üçüncü sırada yer alan kripto para ise Stellar. Stellar, 36 puan ve 8.500 yıldızla bu sıradaki yerini alıyor. Stellar’ın piyasa değeri 3,54 milyar dolar olup, her bir yıldız için 417 dolar değer biçiliyor.

Son olarak, Algorand ve XRPL (Ripple tarafından geliştirilen yazılım), sırasıyla 35 ve 34 puanla dördüncü ve beşinci sıradaki yerlerini alıyorlar. Algorand’ın piyasa değeri 709,36 milyon dolar olup, her bir yıldız için 244 dolar değer biçiliyor. XRPL’nin ise piyasa değeri 25,44 milyar dolar olup, her bir yıldız için 3.687 dolar değer biçiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DOGE İçin Beklenen Felaket Senaryosu: Yatırımcılar Uçurumun Kenarında mı?

Sonraki Haber

“Altcoinler Zorlu Sınavda: Litecoin Fiyatlarında Önemli Düşüş ve Yükseliş Beklentileri”

İlgili Haberler