Dikkat! Ripple (XRP) ve Solana’da (SOL) Bir Hazırlık Olabilir!

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, gelişen altcoinler arasında Bitcoin’de (BTC) kaydedilen hafif kazançlarla dört haftanın en düşük seviyesinden toparlanarak kaybettiği zemini geri kazandı.

XRP Fiyat Hareketi!

XRP, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) davasından gelen olumlu raporların ve aktif kullanıcı sayısındaki artışın ardından %11 artışla kripto pazarında geçen hafta en çok kazanan oldu. XRP, benzersiz adres sayısı 490.000’e yükselirken ağ etkinliğinde bir artış kaydetti.

XRP ayrıca Mart ayında %45 Günlük Aktif Adres (DAA) artışı kaydetti ve son verilerin ardından benzer bir ralli bekleyen yükseliş yatırımcılar için tonu belirledi. Ayrıca, Ripple’ın SEC ile olan davasının ardından halka açılacağı konuşmaları da geçen hafta kripto çevrelerinde yayıldı ve boğalar 10 doları gözler önüne serdi.

Solana (SOL), geçen ay yavaşlamadan önce yılın başında güçlü işaretler gösterdi. Yatırımcılar, 24 doları geçebileceğine inandıkları için SOL son yedi gün içinde %4 arttı. 20 doların altında seyreden SOL, bu direncin üstesinden gelmek için %12’lik bir artışa ihtiyaç duyacak. SOL için 24 saatlik işlem hacmi, önceki ortalamalarına göre %59 artışla 303 milyon dolar seviyesinde bulunuyor ve bu büyüme anlamına geliyor.

NFT’lerde Son Durum!

Pazar lideri Bitcoin, yükselen altcoin arasında hafif kazançlar kaydetti ve sonunda 27.000 dolar altına düşmeden önce 28.000 doları yeniden test etti. Önde gelen altcoin Ethereum (ETH), hafta içinde 1.900 doları geçti ancak şu anda 1.844 dolardan el değiştiriyor. Non-fungible token’ler (NFT), sayısız kullanıcıyı ve yatırımcıyı projeye çeken Solana’nın büyümesinin zirvesinde yer aldı. Daha önce, platformdaki NFT faaliyetleri, Ethereum’un yerini aldı ve birkaç uzman Solana’nın NFT’lerini en iyi Ethereum sürümlerine göre avans verdi.

Mevcut rakamlar eski ihtişamlarının gölgesi olmaya devam ettiği için Solana için güzel günler sona ermiş olabilir. Mayıs ayında, NFT satışları yaklaşık %50 düşüşle 44 milyon dolara geriledi ve genel faaliyeti %12 azaldı. Solana’daki yavaş büyüme, Bitcoin Sıralamalarında keskin bir artışa işaret etti.

Bitcoin tabanlı NFT’ler, lansmanından bu yana 10 milyondan fazla yazı ile son 30 günde %475 arttı. Sıralı satış hacmi, Nisan ayındaki 32 milyon dolardan Mayıs ayında 194 milyon dolara ulaştı. Tartışma Ordinals’ı çevrelese de, ” NFT’lerin kralları”  olarak adlandırılan topluluğu yerinden etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) ABD Etkisi! Raporlar Çok Ses Getirecek!

Sonraki Haber

Ethereum’da (ETH) Fiyat Tahmini! Detaylı Grafik Analizi!

İlgili Haberler