Ünlü Milyarder Neden Kripto Para Yatırımı Yapmaya Başladığını Açıkladı!

İlayda Peker

Geçtiğimiz zamanlarda kripto para ekosistemi hakkında endişelerini dile getiren Steve Cohen, artık bir kripto para yatırımcısı. Anthony Scaramucci tarafından yönetilen bir tartışmada konuşan New York Mets’in sahibi Steve Cohen, neden kripto para alanına adım attığını açıkladı.

Cohen Piyasaya Nasıl Girdi?

Milyarder ismin açıklamalarına göre kripto paralar konusunda endişelerinin büyük çoğunluğunu oğlu giderdi. Cohen’ın açıklamalarına göre oğlu, kendisini gerçekten kripto para yatırımı yapması gerektiğine ikna etti. Dolayısıyla oğlunun tavsiyesini dinleyen milyarder, kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladı.

Bu noktada Cohen, kripto para ekosistemi ile ilgili olabildiğince fazla bilgi edinebilmek için 6 aydır çok fazla sayıda insanla bir araya geldiğini dile getiriyor. Çünkü Cohen, piyasa hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığını ve yatırım yapmadan önce olabildiğinde fazla bilgi edinmek istediğini dile getirdi.

Cohen kriptolar ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bir kez fırsatlar olduğuna karar verdim ve bunun internet gibi bir alan olabileceğini düşündüm, inanılmaz derecede dönüştürücü olabilir. Bunu kaçırmayacaktım.” sözlerini kullandı.

Hem Bireysel Hem Kurumsal Yatırım

Milyarder ismin açıklamalarına göre kendisi, bireysel yatırımların yanı sıra firması Point72 Asset Management aracılığıyla da kripto para birimlerine yatırım yapıyor.

Bunlara ek olarak Cohen kripto para ekosistemine adım attığından bu yana çeşitli yatırımlar yapıyor. Milyarder ilk olarak hayranların NFT alıp satabileceği bir platform olan Recur’a yatırım yapmıştı. Recur kısa süre önce A Serisi finansman turunda 50 milyon dolar topladı ve Cohen’in aile ofisi aracılığıyla şirkete yatırım yaptığı doğrulandı.

Cohen daha sonra bir kripto işlem firması olan Radkl’a yatırım yaptı. Firma, çeşitli kripto paralar ve borsalar arasında işlemler sunacak.

Son olarak milyarder, firmasının müşterileri için kripto işlem yeteneklerini kullanıma sunmayı planladığını duyurdu. Yaklaşık 1.500 kişiyi istihdam eden ve 17 fonu yöneten firma şu anda 22 milyar doların üzerinde yönetim altındaki varlığa (AuM) sahip.

Eleştirenler, Yatırım Yapıyor

Daha önce kripto para birimlerini eleştiren pek çok ismin sonrasında kripto para birimi yatırımı yapmaya başladıklarına defalarca şahit olduk. Cohen da bu isimler arasında kendisine yer buldu.

Dolayısıyla aslında kripto para birimleri ile ilgili gerekli araştırmaları yapan kişiler ekosistemi daha yakından tanıma imkanı buldukları için kripto paralara yatırım yapmayı seçiyor.Total
25
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dijital Türk Lirası Ne Zaman Çıkacak? Merkez Bankası Harekete Geçti!

Sonraki Haber

ABD’nin Sinema Devi Ödeme Yöntemlerine ETH, LTC ve BCH’yi de Ekledi

İlgili Haberler