GALA Coin’de Yönetim Sorunları: Türk Yatırımcılar Zarar Edebilir

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarında her gün yeni bir sürpriz yaşanırken, Türklerin yoğun ilgi gösterdiği ve Binance borsasında işlem gören altcoin GALA Coin’de yaşanan yönetim sorunları dikkat çekti. GALA Games’in CEO’su Eric Schiermeyer ve kurucu ortak Wright Thurston arasında yaşanan hukuki anlaşmazlık, GALA Coin’in geleceğini olumsuz yönde etkileyebilir. Schiermeyer, Thurston’ı 130 milyon dolar değerinde GALA tokenini yasa dışı yollardan elde etmek ve satmakla suçlarken, Thurston ise Schiermeyer’i şirket varlıklarını milyonlarca dolar israf etmek ve şirkete zarar veren hileli uygulamalarda bulunmakla suçladı.

Web3 oyun endüstrisinde önemli bir yere sahip olan Gala Games’in kurucu ortakları arasındaki bu hukuki çekişme, şirket içi sorunlar yaratıyor ve uzun vadede ciddi sonuçlar doğurabilir. Diğer yandan, GALA Coin’in fiyatı zaten ayı piyasalarının zorlu ortamında fazlasıyla yıprandı. Bu durum, projenin iki üst düzey isminin mahkeme salonlarında birbirine karşı çıktığı bir süreçte daha da karmaşık bir hal alabilir.

2021 Kasım ayında 0,82 dolarlık zirveyi gören GALA Coin’in fiyatı, istikrarlı bir şekilde düşüş gösteriyor. Eylül 2021’den bu yana tokeni tutan yatırımcılar, boğa piyasasında satış yapmamışlarsa zarar ediyorlar. Ancak, fiyatın net zarar bölgesinde olması ve büyük bir olayın yaşanmaması, daha derin kayıpların yaşanmayabileceği anlamına geliyor. Ancak, dava ile ilgili yeni bir gelişme durumu tetikleyebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shibarium Lansmanı Sonrası Shiba Coin’in Durumu

Sonraki Haber

XRP Coin ve Ripple Davası Hakkında Son Gelişmeler ve Beklentiler

İlgili Haberler