Elon Musk, NFT’ler Hakkında Yeni Bir Tweet Attı: Bu Sefer Hedef Müzik Endüstrisi

Mert Bahçe

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden NFT sektörü hakkında dalga konusu olan bir meme paylaştı. Milyarder girişimci Musk, kısa bir sürenin ardından tekrar NFT alanına değindi. Gorillaz albümünü konu alan bir meme tweet’leyen Musk, kripto topluluğunun ilgi odağı olmayı başardı.

Müzik Endüstrisinde NFT’ler Yaygınlaşıyor

NFT’ler moda, sanat, resim ve müzik dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde aktif olarak yayılmaktadır. Bu yılın ağustos ayında rapçi Tony Lanez yeni albümü When It’s Dark’ı NFT formatında piyasaya sürdü. NFT’leri hatırlayacak olursak benzersizlerdir ve çoğaltılamazlar. Ayrıca bir NFT tarafından temsil edilen nesne için sahiplik kanıtı sağlanır.

Şarkılarını ve albümlerini NFT olarak piyasaya sürmeye başlatan diğer sanatçılar arasına Kings of Leon ve Grimes de girdi. Kings of Leon, mart ayı başlarında yeni albümü “When You See Yourself” ile NFT yayınladı. Bununla birlikte Grimes “War Nymph Collection” adlı bir dijital sanat NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.

Musk, Keanu Reeves’ın NFT şüpheciliği konusunda mizahi bir tavır sergiledi. Yeni Matrix filminin sinemalarda gösterime girmesi vesilesiyle Verge ile yaptığı röportajda Keanu Reeves, NFT’lere karşı tutumu hakkında yorumlarda bulundu. Matrix yıldızı, NFT’leri reddetmese de çok kolay yeniden üretilebileceğini aktarmıştı.

Musk Daha Önce De Bunu Yapmıştı

Tesla CEO’su, ünlü aktörün bu görüşünü tiye aldı. Milyarder iş insanı, NFT’lerin şu anda bizimle odada olup olmadığı hakkında adlı bir tweet paylaştı. Aralık ayının başlarında Musk, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus’un NFT’ler alanındaki sayısız dolandırıcılıktan bahsettiği tweet’e yanıt olarak NFT ve doları konu alan bir dalga konusu daha çıkarmıştı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analist Bu Coin’e Karşı Uyardı: Satış Baskısı Devam Edebilir!

Sonraki Haber

Frax Share, Swipe ve Gnosis Yükselişe Geçti! Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

İlgili Haberler