Friend tech, Kullanıcıları Cezalandırma Kararından Geri Adım Attı

Bitcoin Haber

Decentralized social media (DeSo) uygulaması Friend tech, tokenize sosyal medya platformunun fork’larını veya taklit versiyonlarını kullanan kullanıcıları cezalandırma kararı alınca büyük eleştirilerle karşılaştı. Bu karar sonucunda Friend tech kullanıcı aktivitesinde düşüş yaşadı ve işlem sayıları %90’dan fazla azaldı.

28 Ağustos’ta Friend tech, sadık kullanıcıları ödüllendireceğini, ancak fork ve kopyaları kullanan kullanıcıların puan kazanmayı bırakacağını ve mevcut puanlarını kaybedeceğini duyurdu. Bu, Friend tech’in yeni bir DeSo veya “SocialFi” uygulaması olan Shares’e işaret ettiği düşünülüyor.

Friend tech, beta test kullanıcılarına her hafta “ödül puanları” dağıtıyor. Bu puanların toplamı altı ay içinde 100 milyon puana ulaşacak. Ancak, puanların ne için kullanılacağı henüz belirtilmedi. Kullanıcılar arasında bu puanların friend tech yönetimine token olarak dönmesi veya kullanıcılar için finansal öneme sahip olabileceği düşünceleri var. Ayrıca, Paradigm’den yapılan tohum turu yatırımı nedeniyle gelecekte bir friend.tech yerel token airdrop’u olacağına inananlar da mevcut.

Kararın duyurusu, kripto topluluğunda hoş karşılanmadı. Friend tech’in rekabete aykırı hareket ettiği gerekçesiyle uygulamaya karşı olumsuz yorumlar ve eleştiriler geldi. Bu tepkilerin ardından Friend tech’in kurucusu “Racer”, yaptıkları açıklamanın “aptalca” olduğunu belirterek geri adım attı.

Friend tech’in işlem sayıları, 21 Ağustos’taki yaklaşık 525.000 işlemden %90’dan fazla düşerek 28 Ağustos’ta 50.000’den az kümülatif işlem gerçekleşti. Bu durum, Friend tech’in rekabet karşısında aldığı ilk kararı geri çektiğini gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, Yeni Kripto Para Birimi Forta’yı Listesine Ekliyor

Sonraki Haber

Bankman-Fried Davası: Avukatlar Kefalet İptalinin İntikam Olduğunu İddia Ediyor

İlgili Haberler