Filecoin (FIL) Fiyat Analizi: Düşen Talep ve Direnç Baskısı

Bitcoin Haber

Son üç haftada Filecoin (FIL) 3 dolardan yükselerek 3,3 dolar seviyesine geldi. Ancak 3,5 dolarlık direnç bölgesinde satış baskısıyla karşılaştı ve hacim göstergeleri boğaların zayıfladığını gösterdi. FIL’in daha önceden belirlenen yüksek zaman dilimi analizi, kripto paranın uzun vadeli düşüş trendini vurgulamaktaydı. 3 doların altına bir düşüş bekleniyordu ancak kripto para biriminde bir yükseliş yaşandı ve 3,45 dolarlık başka bir HTF direnç bölgesini yeniden ziyaret etti.

Geçen hafta H4 piyasa yapısı yükseliş eğilimindeydi ancak 3 Ekim’de 3,3 doların altına düşüş, yapının gerileme yönünde kaymasına neden oldu. Göreceli güç endeksi (RSI) de nötr 50 seviyesinin altına geriledi. Bu durum, FIL’in düşüşünün devam edebileceğini işaret ediyor.

Ayrıca, Ağustos sonundan bu yana dengedeki hacmin (OBV) düşüş eğiliminde olması bu durumu destekliyor. FIL 3 dolardan 3,45 dolara yükseldiğinde bile OBV, önceki eğilimi tersine çevirecek önemli bir artış göstermedi.

OBV’nin düşmeye devam ettiği göz önüne alındığında, FIL’in düşüşe geçmesi muhtemel görünüyor. FIL fiyatlarının 1 günlük grafikteki 3,5 dolarlık düşüş sipariş bloğunu yeniden test etmesi durumunda, short yönünde bir işlemin başarılı olma olasılığı daha da artabilir. 2 Ekim’de fiyatların 3,45 dolara gerilemesinden sonra açık faiz (OI) grafiği hızlı bir düşüş kaydetti.

Son olarak, OBV gibi spot kümülatif hacim delta (CVD) grafiği de geçen hafta düşüş yaşadı. Bitcoin (BTC) fiyatlarındaki son sıçramaya rağmen Filecoin’in önemli bir talepten yoksun olduğu fikri güçlendi. Bu nedenle önümüzdeki günlerde FIL satın almanın riskli olabileceği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Analizi: BTC, LUNA, AVAX ve CEEK Coin Değerlendirmesi

Sonraki Haber

Shiba Inu Yatırımcısı, 33 Milyon Dolar Değerindeki SHIB Tokenlerini Transfer Etti

İlgili Haberler