Bitcoin (BTC) Hakkındaki Değişken Tavrı Elon Musk’ın İtibarına Zarar Mı Verdi?

İlayda Peker

Tesla CEO’su Elon Musk özellikle son zamanlarda Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile hem Bitcoin hem de kripto para piyasası üzerinde büyük etki yarattı. Ancak Musk’ın değişken tavrı sosyal medya kanallarındaki itibarına zarar vermiş görünüyor.

Muks İtibar Mı Kaybetti?

Elde edilen son verilere göre Musk’ın özellikle Bitcoin hakkındaki değişken tavrı sosyal medya itibarına zarara vermiş gibi görünüyor.

Sosyal medya izleme şirketi Awario’nun verilerini aktaran Yahoo Finance tarafından hazırlanan bir rapora göre, Muks hakkında paylaşılan olumsuz yorumlar artık olumlu yorumları geride bırakıyor. Son zamanlarda Musk ile ilgili paylaşılan olumlu yorum yüzdesi %14,9 iken olumsuz yorum yüzdesi %19,2 seviyesinde bulunuyor.

Görünüşe göre Bitcoin kullanıcıları, özellikle Tesla’nın çevresel endişeler sebebiyle artık BTC ödemelerini kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından hızla Musk’a olan hayranlıklarını geri bıraktı. Musk, Tesla’nın bu hamlesinin ardından lider kripto para biriminin merkezsizliğini sorgulayan paylaşımlar yaptı ve daha sonra yapılan yorumlar otomobil üreticisinin elindeki BTC’leri sattığı yönündeydi. Her ne kadar böyle bir durum olmadığı yönünde açıklamalar yapılsa da kripto par ekosisteminin Musk’a olan güveni zedelenmiş görünüyor.

Musk ve Kripto Paralar

Elon Musk ilk olarak Dogecoin’e olan hayranlığı ile kripto para ekosisteminde dikkatleri üzerine çekti. DOGE fiyatı hem Musk’ın hem de sosyal medyanın desteği ile hiçbir amacı olmamasına rağmen ciddi bir yükseliş kaydetti.

Bununla birlikte Musk Bitcoin hakkında da arka arkaya pozitif açıklamalar yaptı ve sadece Twitter biyografisini silip sadece Bitcoin yazması bile lider kripto para biriminin çok kısa süre içinde 6.000 dolar birden yükselmesini sağladı.

Ancak daha sonra gelen negatif açıklamalar ve tavırlar sebebiyle kripto ekosistemi Musk’a olan hayranlığını ve güvenini kaybetti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İki Ekonomistten Önemli Uyarı: Dijital Euro Bir İhtiyaç!

Sonraki Haber

Mike Novogratz’ın Firması 100 Milyon Dolarlık Kripto Yatırım Fonunu Duyurdu

İlgili Haberler