Fed Toplantısı Öncesi Kripto Para Piyasası ve Bitcoin’in Hedefi

Bitcoin Haber

ABD’nin makro politikası ve enflasyonla mücadelesi, kripto para piyasalarında dikkat çeken hareketliliklere sebep oluyor. Bitcoin (BTC), hem Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) hem de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verisine rağmen toparlanma yaşadı. Ancak altcoinlerin beklenen ölçüde toparlanamadığı görülüyor. Federal Rezerv’in 20 Eylül toplantısında faiz artışını pas geçmesi gerektiği belirtiliyor ve bu durumun yüzde 97 oranında gerçekleşeceği düşünülüyor.

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) 25bp faiz artışı yapması ve Dolar endeksi 105’in üzerine çıkmasıyla, veriler ve piyasa duyarlılığı arasındaki kopukluk daha da ilginç bir hal aldı. ECB’nin son artırımın mevcut döngüdeki son artırım olabileceği sinyalini vermesine rağmen, vadeli işlem piyasalarının hala artışın devam edeceğinden %30 emin olduğu belirtiliyor.

Kripto para analisti Jelle, Bitcoin’in 26.400 dolar üstü kapanışlarda 27.600 doları hedefleyeceğini iddia ediyor. Yani Bitcoin fiyatının ilerleyen saatlerde 27.000 dolar üzerinde kapanışlar yapabileceği düşünülüyor. Son birkaç saattir bu kritik eşiği koruyan Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2021’deki grafik fraktalının devam eden bir tekrarını öngören analist Rekt Capital’ın dikkatini çekiyor.

Bitcoin yaklaşık 26.000 dolardan sıçradı ve bu bölge destek olarak kaldığı sürece, fraktalın A-B aşaması oyunda kalabilir. Ancak bir rahatlama rallisi ve ardından reddedilme 26 bin dolarda zayıflayan bir desteği ortaya çıkarabilir. Bu yazıda yer alan bilgilerin kesinlikle yatırım tavsiyesi içermediği ve yatırımcıların, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olması gerektiği hatırlatılıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Güney Kore’li Kripto Para Şirketi Delio, Aldığı Para Cezasına Karşı Dava Açmayı Planlıyor

Sonraki Haber

Cardano, Ethereum Rakipleri Karşısında Geride Mi Kalıyor? Santiment Raporu

İlgili Haberler