ABD SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Para Yasakları Hakkında Konuştu

Mert Bahçe

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Gary Gensler, mali düzenleyicinin kripto paraları yasaklama gibi bir planı olmadığını aktardı. Gensler, komisyonun kripto para endüstrisi düzenlemelerinde daha sert önlemler alabileceğine açık kapı bıraktı.

ABD SEC Başkanı’ndan Kritik Açıklamalar

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin Ekim ayı görüşmesine konuşan SEC Başkanı, Çin yasakları ile ilgili duruşlarını belirtti. Kripto yasaklarını kongrenin kararı ile ilişkilendiren Gensler, böyle bir planın masada olmadığını dile getirdi. Eylül ayı sonlarında Andreessen Horowitz’in ortağı Katie Haun, Çin hamlelerini takip eden bir ABD’nin kötü sonuçlar ile karşılaşacağını aktarmıştı.

Bununla birlikte geçtiğimiz dönemde Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının kripto paraları yasaklama planı olmadığını yinelemişti. Komiteye başkanlık eden Kongre Üyesi Maxine Waters, SEC’in kayıtsız ve oynak kripto para varlıklarının inanılmaz büyüme oranlarının yanı snıra borsaların ve merkezsiz protokollerin yükseliş grafiğine dikkat çekti. Tüketici koruma önceliği ile ilgili soruları yanıtlayan Gensler, şunları kaydetti:

Sahip olduğumuz bu durum, alanı yatırımcı koruması kapsamında diğer faktörlerle birlikte nasıl düzenleyeceğimiz durumudur.

ABD mali düzenleyicilerinin endişe konusu ise kara para aklama ve vergi uyum çerçevelerinin kriptoyu kapsayıp kapsamayacağıdır.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz gün 51.900 dolara dokunarak inanılmaz bir ralli kaydetti. Bitcoin’in yanı sıra birçok altcoin yükseliş hareketi sergilerken Shiba Inu resmen uçuşa geçti. SHIB 48 saatte fiyatından iki sıfırı silerek tüm kripto para piyasasının dikkatini çekti.

Kripto para piyasası hareketli saatler yaşarken 2.16 trilyon dolarlık değere ulaştı. En popüler altcoin Ethereum 3.300 dolar, Binance Coin 418 dolar seviyelerinden alım satım işlem görüyor.Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yükseliyor Ama Bazı Analistler Bir Ayı Piyasasında Olduğumuzu Düşünüyor!

Sonraki Haber

Bitcoin Madencilerinin Geliri Artıyor ve Madenciler Satış Yapmıyor!

İlgili Haberler