BTC Yorum: Bitcoin İçin Göstergeler Yeniden Yükseliş Sinyali Veriyor

İlayda Peker

Santiment analitik şirketi tarafından Twitter’da paylaşılan son verilere göre Bitmex yatırımcıları Bitcoin’de short pozisyonlar ile fonlama oranını negatif tutuyor. Analistler bu durumun Bitcoin için yükseliş sinyali olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin Short Pozisyonlar

Santiment yaptığı açıklamalara göre Bitmex’teki yatırımcılar, Bitcoin’i geçen yıl Nisan ayından bu yana fonlama oranlarında en düşük seviyelerde tutuyor. Bu da Bitcoin için bir yükseliş işaret olarak değerlendiriliyor.

Twitter kullanıcısı “Bitcoin Backer” ise yaptığı açıklamalarda, birçok short pozisyonunun lider kripto para birimi Bitcoin için 4.000 dolar ile 7.000 dolar seviyelerinde yer aldığını belirtiyor.  Bunlara ek olarak yapılan her iki açıklamada da en son böyle bir durum yaşandıktan sonra Bitcoin fiyatının 65.000 dolar doğu yükselişe geçtiğinin altı çiziliyor.

Short’lar Fonlama Oranını Negatif Tutuyor

Bunlara ek olarak Santiment grafiği, fonlama oranındaki her büyük düşüşün ardından Bitcoin fiyatının yükselmeye başladığını gösteriyor. Santiment analistleri konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda, “Kalabalık bir FUD yaşanamaya başladığında fiyatlar artma eğilimindedir.” sözlerini kullanıyor.

Bunların yanında firma tarafından yapılan bir başka açıklamaya göre, şu anda piyasa katılımcılarının düşüş bir alım fırsatı olarak değerlendirme konusunda pozitif görüşleri Haziran ayındaki pozitif yükselişin ardından nötr seviyede bulunuyor.

Yapılan açıklamalara göre grafik ayrıca bunun da Bitcoin fiyat beklentileri için “tipik olarak harika bir işaret” olduğunu ifade ediyor.Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dünya Bankası, Bitcoin Konusunda El Salvador’un Yanında Değil

Sonraki Haber

Formula 1 Ekiplerinden McLaren Racing, NFT Platformu İçin Tezos İle Anlaştığını Duyurdu

İlgili Haberler