Eylül Ayında Kripto Para Piyasasında Cardano (ADA) Liderliğe Oturdu

Bitcoin Haber

Eylül ayında kripto para piyasası genel olarak sakin geçmiş olsa da, Cardano’nun (ADA) geliştirme aktiviteleri bakımından zirvede yer aldığı gözlemlendi. Kripto analiz platformu CryptoDep’in 2 Ekim’de paylaştığı verilere göre Cardano, Eylül ayında GitHub’da 572 girdi ile diğer tüm rakip ağlar arasında geliştirme puanı tablosunda liderlik koltuğuna oturdu.

Geliştirme aktivitesinde Cardano’nun en yakın rakibi olan Polkadot Eylül ayı boyunca 501 GitHub girdisi görerek ikinci sıraya yerleşti. İlk beşi 338 GitHub girdisi ile Chainlink, 358 girdisi ile Hedera (HBAR) ve 338 girdisi ile Cosmos (ATOM) takip etti. Listede ayrıca Aptos (APT), Avalanche (AVAX), IOTA (MIOTA), Radix (XRD) ve MultiversX (EGL) gibi altcoin’ler de yer aldı.

Cardano ekibi, Eylül ayından bu yana ağını oluşturmak için yoğun bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmalar arasında, kullanıcıların ADA’larını aynı anda 5 adede kadar hisse havuzuna yatırmalarına olanak tanıyan light cüzdan platformu Lace’e çoklu delegasyon özelliğinin eklenmesi ve daha fazla Ledger desteğinin eklenmesi yer alıyor.

Ayrıca, şirket kısa süre önce Web3 topluluğu içinde bağlantı kurma, öğrenme ve birlikte büyüme alanı olarak ilan edilen NFTxLV adlı, NFT ekosisteminin genişletilmesi üzerine büyük bir workshop etkinliği düzenledi. Fiyat açısından Cardano’nun ADA’sı son zamanlarda kripto para piyasasının genel duyarlılığına ayak uydurarak gün içinde yüzde 2,72 düşüşle 0,2568 dolardan el değiştiriyor. Ancak ADA, son 7 günde yüzde 5,21 yükselişle işlem görüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Neden Düşüş Yaşanıyor?

Sonraki Haber

ABD’nin Borcu Artarken Bitcoin ve Diğer Kripto Paraların Geleceği Ne Olacak?

İlgili Haberler