Cardano (ADA) Fiyatı Yeniden Harekete Geçti: ADA’yı Ne Hareketlendirdi?

Metin Alaca

Kripto para piyasası şu an için genel bir düşüş ve konsolidasyon sürecinde. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 64.000 dolarlık zirve noktasından başlayan düşüşünde 55.000 dolara gerilediğinde piyasada böylesine panik yoktu.

Bitcoin Düşerken ADA Yükseliyor

Bitcoin fiyatının 44.000 dolardan bir anda 30.000 dolar seviyesine kadar çekilmesi ise paniğin ve korkunun artmasına neden oldu. BTC/USD paritesi için korku dolu anlar, 38.000 dolar seviyesinin üzerine çıkılmadıkça devam edebilir. Öyle ki şu an için korku ve açgözlülük endeksi yeniden 10 seviyesine kadar geriledi ve bunun piyasanın aslında dip yaptığına işaret ettiği söylenebilir. Böyle bir ortamda yükseliş elde eden Cardano (ADA) ise tam olarak bütün piyasaya meydan okuyor.

Cardano (ADA) fiyatı son 24 saat içerisinde %14 yükseliş elde etti ve yükselmeye devam ediyor. Tüm zamanların rekoru 2,5 dolar olan ADA, an itibarıyla 1,62 dolar seviyesinden alınıp satılmakta. Rekor seviyesinden bir hayli uzak olan ADA’nın piyasa kana bulanmış haldeyken bile yükselmesini sağlayan yegane sebep ise akıllı kontratlar.

ADA İçin Alonzo Etkisi

Ethereum kurucu ortağı tarafından geliştirilen Cardano (ADA), sonunda Ethereum’un işlevselliğini yakalamaya başlayabilir. Alonzo hard forkuna çok az bir süre kalan Cardano’nun şimdiden ilgili güncellemeyi test etmeye başladığı da biliniyor. Birden çok aşamaya sahip olan bu güncellemede 30-60-90 günlük planlar bulunuyor ve Cardano ekibi ilk aşamayı başlattı.

Alonzo Blue isimli test ağından sonra Alonzo Purple test ağı başlayacak ve devamında asıl güncelleme gerçekleştirilecek. Cardano ekibinin aktardığı bilgilere göre Eylül 2021 itibarıyla Alonzo tam anlamıyla kullanıma sunulabilir. Şimdiden birden çok merkezsiz projenin seçtiği Cardano ağı da büyümeye devam ediyor.

ADA Fiyatı Teknik Analizi

ADA fiyatı için bunun devamındaki kritik seviyelerin ise sırasıyla 1,90 dolar ve 2,20 dolar olduğu söylenebilir. Tabii ki ADA fiyatının ilerlemesi konusunda Bitcoin’in gidişatı da bir hayli önemli ve yatırımcıların BTC için 38.000 dolar kapanışını takip etmesinde fayda bulunuyor.

ADA fiyatının şu an en güçlü desteği ise 1,5 dolar olarak görülmekte. Daha önce bu seviyenin altına inilmesi 1 dolara kadar çekilmeyi beraberinde getirmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Boğa Koşusu Devam Ediyor Mu? Bitcoin Neden Düştü?

Sonraki Haber

Barry Silbert: “Dogecoin (DOGE) 37 Milyar Dolarlık Değeri Hak Etmiyor”

İlgili Haberler