Eylül Ayı Kripto Para Yatırımcıları İçin Durgun Geçiyor

Bitcoin Haber

Eylül ayının son Pazar gününe girilmiş olmasına rağmen Bitcoin (BTC) fiyatı 24 gün boyunca neredeyse durdu. Fiyatın büyük bir düşüş yaşamaması bile Eylül için olumlu bir durum olarak değerlendirilebilir. Ancak, son 6 ayın kayıplarının ardından Eylül ayı da yatırımcılar için pek iyi geçmiyor. Bitcoin’in beklenen atılımını bu ay da gerçekleştirememesi ve fiyatının 28.000 doları aşamaması dikkat çekiyor.

Yatırımcılar, piyasadaki belirsizlik ortamında daha fazla risk almak istemiyorlar. Bu durum, 2022 yılındaki aşırı iyimserlik balyozlarıyla atılan temellerle de ilgili. Yatırımcıların her atakta hayal kırıklığı yaşaması, piyasaların yükseleceği beklentisini zedeliyor.

Eylül ayı, kripto para yatırımcıları için durgun bir şekilde sona eriyor. Kümülatif hacim, bir önceki güne göre yüzde 30 düşerek 20 milyar dolar seviyesine geriledi. Tüm kripto paraların toplam değeri ise 1,05 trilyon dolar civarında.

Bitcoin fiyatı, bir hafta öncesine göre sadece yüzde 0,05 oranında değişti. Bu durum, fiyatın neredeyse aynı yerinde kaldığını gösteriyor. Haftanın kazandıran altcoin’i ise LINK Coin oldu. Bu coin, büyük bir müjdeye ve atılan adıma rağmen yüzde 15 artışla 7 dolardan alıcı buldu.

Kripto para piyasaları dışında, ABD’deki hisse senedi piyasaları da Fed’in sonrasında sarsıldı. Dolar endeksi, 105,5 eşiğini aşarak 114 seviyesine kadar sıçrama riskiyle karşı karşıya kaldı. Petrol fiyatları son 5 günde yaklaşık 1 dolar düşmesine rağmen hala 93 doların üzerinde seyrediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra Classic Topluluğu USTC’nin Yeniden 1 Dolar Olmasını Hedefliyor

Sonraki Haber

Kripto Para Yatırımcıları İçin Önemli Gelişmeler: Fed, SEC ve XRP Haberleri

İlgili Haberler