Lider Kripto Para Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı! BTC, ATH Yaptı!

Mert Bahçe

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin (BTC), tarihi bir performans ile 64.863 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ABD SEC’in ProShares Bitcoin ETF’ini onaylamasının ardından ATH beklentileri yükselmiş ve BTC yukarı yönlü ivmesini hızlandırmıştı. Bugün itibarıyla Bitcoin, 66.000 doları da aşarak tarihi bir performansa imza attı.

Lider Bitcoin’den Rekor

Lider kripto para birimi Bitcoin, 66.334 dolara dokunarak yeni ATH belirledi. Ekim ayı itibarıyla 43.000 dolar seviyelerinden tırmanan BTC, 64.863 dolarlık ATH seviyesini geliştirerek güçlü bir kırılma ile 66.000 dolara koştu.

Kripto para piyasası katılımcıları, ATH haberi ile Twitter’ı ve tüm sosyal medya hesaplarını adeta bayram yerine çevirdi. Bununla birlikte VanEck’in Bitcoin ETF başvursunun ABD SEC tarafından onaylandığı haberleri medyaya yansıdı. Bitcoin’in bu olumlu ortamı ATH ile taçlandırması coşkuyu bir seviye daha yukarı taşıdı.

66.000 Dolara Giden Yolculuk

Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz ay Çin yasakları dolayısıyla birçok dump manipülasyonuna maruz kaldı. 40.000 doların altına sarkan fiyatın ay sonu itibarıyla 43.000 dolara sıçraması hareketin yukarı yönlü olduğunun kanıtıydı. Lider Bitcoin, ekim ayı ile birlikte 50.000 dolarlık psikolojik barajı kısa sürede aştı.

Kripto para piyasasının amiral gemisi, düzenleyici tutumlarından hükümet kısıtlamalarından algı çalışmalarından sıyrılıp tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ABD SEC’in ProShares Bitcoin ETF’ini onaylaması ile 7 trilyon dolarlık ETF sektörüne adım atan Bitcoin, ilk gününden rekor seviyelerde oranlara ulaştı.

Bugün medyaya yansıyan ikinci Bitcoin ETF onayı ise liderin boğa koşusuna doping etkisi yarattı. BTC, 65.000 dolar ila 66.000 dolar arasındaki fiyat bandında işlem görürken uzmanlar bu rallinin 70.000 dolara uzanacağına inanıyor.Total
24
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Peter Schiff Bu Sefer de Bitcoin ETF’lerine Saldırdı!

Sonraki Haber

Elon Musk Bu Sefer de Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) Paylaştı!

İlgili Haberler