Chainlink: Önemli Dönüm Noktasından Sonra Ralli Başlayabilir Mi?

Bitcoin Haber

Önde gelen merkezi olmayan bir oracle ağı olmasına rağmen Chainlink (LINK), son birkaç hafta içinde hem yükseliş hem de düşüş eğilimlerinin performansını etkilemesiyle fiyat dalgalanmaları yaşadı. Bununla birlikte, token son 30 gün içinde %20’lik bir artış elde etmeyi başardı.

Bununla birlikte, değerdeki artış birçok yatırımcının tokena karşı sahip olduğu muhakemeyi değiştiremedi. Basın zamanında Santiment, LINK ağırlıklı duyarlılığın -0,781 olduğunu gösterdi. Bu metrik, bir varlığa yönelik olumlu ve olumsuz görüşleri dikkate alarak, o varlık etrafındaki sosyal tartışmaları ölçmektedir.

Ağırlıklı hissiyatın negatif olması, LINK etrafındaki ortalama havanın pek de yükseliş yönünde olmadığı anlamına geliyordu.

Ancak algının çoğunlukla olumsuz olması nedeniyle LINK Şubat ortasına kadar 7,61$’a yükselebildi. Peki, Aralık ayındaki fiyat hareketinin kendini tekrar etme ihtimali var mı?

Teknik göstergelere bakıldığında, On-Balance-Volume’un (OBV) 233,86 milyon olduğu görüldü. Bu gösterge, fiyat tahminlerini değerlendirmek için günlük hacme dayalı alım ve satım baskısını ölçer.

Yazının yazıldığı sırada, fiyat yukarı yönlü bir trend izlediği için LINK OBV daha yüksek kapandı. Her ikisi de daha yüksek zirveler ve çukurlar yaptıkları için, LINK’in bir ralliyi sürdürmeye çalışması muhtemeldir.

Boğalar Hamle Yapacak Mı?

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) ile ilgili olarak, günlük grafik boğaların ve ayıların momentumu kontrol etmek için bir savaş içinde olduklarını gösterdi. Bu sonuç, aynı noktada gezinen mavi ve turuncu dinamik çizgiden elde edildi.

Ayrıca, Chaikin Para Akışı (CMF) 0,06’da zirve yaptığı için negatif bölgeyi terk etmişti. CMF sıfırın altına indiğinde, para akışının engellendiği anlamına gelir. Ancak yukarı geçtiğinde, bir varlığa tutarlı bir likidite akışı olduğunu gösterir.

LINK için CMF sıfır çizgisini aşağıdan geçti, dolayısıyla yükseliş trendini sürdürme şansı var. Ancak, gösterge 0,5’in altında olduğu için yatırımcıların yanlış sinyallere dikkat etmesi gerekebilir.

Zincir üzerindeki verilere göre, LINK’in şu anda Ağ Değeri – Hacim (NVT) sinyaline dayalı olarak indirimli fiyatlandırıldığı görülüyor. Düşük NVT sinyalleri tarihsel olarak biriktirme fırsatı olarak işlev görmüştür. Çoğu zaman, bir varlık dibi olarak değerlendirilirler. Bu nedenle, mevcut LINK durumu uzun vadeli sahiplerine bir satın alma şansı sunabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Topluluğu Nisan Sonuna Kadar Dogecoin (DOGE) Fiyat Artışı Bekliyor

Sonraki Haber

Bitcoin 30.000 Dolar Seviyesinde, ETH Yükseldi: Litecoin, XRP Ve Diğerleri 

İlgili Haberler