eToro CEO’su Bitcoin’in 2025’te 100.000 Doları Geçeceğine İnanıyor

Bitcoin Haber

İngiltere merkezli finans şirketi eToro’nun CEO’su Yoni Assia, Bitcoin‘in (BTC) son fiyat düşüşüne rağmen hala 100 bin dolar üzerine çıkacağına inanıyor. eToro’nun CEO’su Yoni Assia, Bitcoin’in 2024’ün sonuna kadar muhtemelen 69 bin dolarlık bir önceki rekor seviyesini aşarak yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını öngörüyor.

Assia, bireysel yatırımcıların piyasaya geri dönmeye başlayacağını ve 2024’ün sonunda rallilerin gözlemleneceğini belirtti. Bu rallinin ardından Bitcoin’in yavaş yavaş 50 bin dolara, ardından 40 bin dolara ve sonra 70 bin dolara çıkacağını öne sürdü.

Assia, Bitcoin’in blok ödülü yarılanması döngülerine dikkat çekti. Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasından bir yıl sonra aşırı güç gösterme eğiliminde olduğunu ve mevcut döngünün de farklı olmaması gerektiğini söyledi. 2025’te bir boğa koşusu bekleniyor.

Bitcoin’in blok ödülü yarılanması Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor. Bu durum, Bitcoin madencilerinin çıkardıkları blok başına BTC cinsinden aldıkları blok ödülünün yüzde 50 oranında düşmesi anlamına geliyor.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, son 24 saatte yüzde 4,37 yükselişle 26 bin 202 dolardan işlem görüyor. Assia’nın görüşüne göre, eğer 2025’in sonunda Bitcoin en az 100 bin doların üzerinde değilse, bu büyük bir sürpriz olacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Dolandırıcılığı Davasında Karar: OneCoin’in Kurucusuna 4 Yıl Hapis Cezası

Sonraki Haber

Binance US CEO’su Biran Shroder İstifa Etti

İlgili Haberler