Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 30/04/2020

Metin Alaca

Bitcoin (BTC) direnç üstüne direnç kırarak 200 günlük basit hareketli ortalama çizgisinin de bulunduğu 8.000 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı. Bu da aslında lider kripto para biriminin daha fazla yükseliş için en azından teknik analiz bazında yeşil ışık aldığını gösteriyordu.

Bitcoin Fiyat Grafiği

Beklenen oldu ve BTC/USD işlem çifti 8.000 doların üstüne çıktıktan sonra durdurulamayan bir ralli ile 9.400 dolara kadar yükseldi. BTC’nin bu yükselişi 12 Mart tarihinde görülen %50’lik düşüş öncesindeki seviyenin bile üstüne çıkılmasını sağladı.

BTC’nin önündeki en büyük direnç noktalarından birisi olan 10.000 doların öncesinde, işlem çiftinin ilk olarak 9.600 doları kırması gerekiyordu ki beklenen oldu ve BTC buradan sert bir düzeltme yedi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 8.700 dolar bandına kadar gerileyen BTC, daha önceki aylarda direnç olarak karşımıza çıkan seviyeyi desteğe çevirdi ve şu an 8.700 dolar üstünde kalmak için mücadele ediyor.

Bitcoin Yorumları

Eğer bu hafta da 7.700 doların üzerinde bir kapanış görülür ve BTC üst üste 7 hafta boyunca seriyi bozmadan devam edebilirse, teknik analize göre yakında yeni bir BTC yükselişinin geleceğini söylemek mümkün olacaktır. RSI indikatörüne bakıldığında bunun aşırı alım bölgesine geçtiği görülüyor ve bu seviyeler daha önce BTC’nin yılın en yüksek seviyesi 13.880 dolara kadar çıktığı anlarda yakalanmıştı.

Ticari hacim ise 12 Mart 2020 tarihinden beri görülen en yüksek seviyeye çıktı ve bu aslında yükselişin organik olduğunu gösteriyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Altın Savunucusu BTC’nin Neden Yükseldiğini Açıkladı

Sonraki Haber

İtalyan Kasabası Salgınla Mücadele İçin Para Bastı

İlgili Haberler