Ethereum’un Grafik Analizi ve ETH/BTC Paritesi Üzerine

Bitcoin Haber

ABD’nin makroekonomik verileri ve Fed’in faiz kararı, kripto para piyasalarının bu haftaki gündemini belirledi. Fed yetkililerinin faiz artırım kararı üzerinde durması, Bitcoin yatırımcılarının spot satış yapmalarına yol açtı. Ethereum tarafında ise ilk ETF onayına rağmen beklenen etki yaratılamadı.

Dört saatlik Ethereum grafiği incelendiğinde, düşeni kıran Ethereum’un son barlarda tekrar satış görmeye başladığı görüldü. Bu durum, spot yatırımcıların kar almasından kaynaklanıyor olabilir. Ethereum’un dikkat çeken destek seviyeleri 1644, 1617 ve 1605 dolar olarak belirlendi. Ayrıca, 1617 dolar seviyesinin altında dört saatlik bir bar kapanışının gerçekleşmesi durumunda, EMA 7, EMA 21 ve EMA 200 ortalamalarının altında kalması ve trend kırılımının başarısız sonuçlanması bekleniyor.

Takip edilmesi gereken direnç seviyeleri ise 1688, 1723 ve 1743 dolar olarak belirlendi. 1688 dolar seviyesi, son yükselişte ikili tepe yaptığı için kısa vadede bu seviyenin kırılmasının Ethereum fiyatı için önemli olduğu belirtildi.

ETH/BTC paritesi üzerinde yapılan analizlerde, oranın yükselmesinin Ethereum’un Bitcoin karşısında değer kazandığını, düşmesinin ise Ethereum’un Bitcoin karşısında değer kaybettiğini gösterdiği ifade edildi. ETH/BTC için dikkat edilmesi gereken destek seviyeleri 0,060, 0,058 ve 0,055 olarak belirlendi.

Son olarak, ETH/BTC için takip edilmesi gereken direnç seviyeleri 0,064, 0,067 ve 0,070 olarak belirtildi. 0,067 seviyesinin üzerinde bir bar kapanışının gerçekleşmesi durumunda, Ethereum’un Bitcoin karşısında değer kazanacağı ifade edildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Endüstrisinde Güvenlik Sorunları: 2023 Yılının Üçüncü Çeyreğinde 889 Milyon Dolarlık Kayıp

Sonraki Haber

Ripple (XRP): Beklenmedik Yükselişin Ardındaki Sırrı Ne?

İlgili Haberler